Ўоколад проти ≥нсульту!
 Ўоколад проти ≥нсульту!

ѕро користь ≥ шкоду шоколаду давно ведутьс€ суперечки в медичному середовищ≥. ќдн≥ рекомендують обмежити вживанн€ шоколадних ласощ≥в, ≥нш≥, навпаки, стверджують, що шоколад маЇ ц≥лющ≥ властивост≥. ўо робити споживачев≥? …мов≥рно, вир≥шити, що ≥стина десь посередин≥ ≥ час в≥д часу балувати себе ц≥Їњ вишуканоњ солодк≥стю.

” той же час вчен≥  ал≥форн≥йського ”н≥верситету недавно довели, що регул€рне вживанн€ шоколаду самим позитивним чином впливаЇ на стан судин, а також захищаЇ в≥д ≥нсульт≥в. ѕри цьому сл≥д враховувати, що не кожен вид шоколаду п≥дходить дл€ под≥бноњ терап≥њ.

¬чен≥ стверджують, що найкорисн≥шим Ї шоколад, €кий м≥стить велику к≥льк≥сть флавоноњд≥в, елемент какао. “обто, чим б≥льше какао-боб≥в було використано при виробництв≥ солодкоњ смакоти, тим корисн≥ше вона дл€ здоров'€.

ўоб довести користь флавоноњд≥в, фах≥вц≥ провели експеримент, в €кому вз€ли участь 20 ос≥б, що вживали шоколад кожен день прот€гом двох тижн≥в. „астину шоколаду збагатили флавоноњдами, а ≥нша частина майже не м≥стила њх. ѕри цьому учасники не знали, що вони њд€ть зовс≥м р≥зний шоколад.

¬ к≥нц≥ експерименту були проведен≥ досл≥дженн€ кровотоку вен. ¬и€вилос€, що т≥, хто вживав шоколад з флавоноњдами, пол≥пшили за два тижн≥ стан своњх сус≥д≥в на 13%. ÷е значно знижуЇ ризик розвитку атеросклерозу, ≥нсульт≥в та ≥нфаркт≥в.

≈ксперти в≥дзначають, що одна стандартна шоколадна плитка м≥стить б≥льше антиоксидант≥в, н≥ж скл€нка червоного вина. ÷е означаЇ, що шоколад в≥дм≥нно справл€Їтьс€ з виведенн€м токсин≥в з орган≥зму.

“ак що л≥кар≥ можуть вз€ти на озброЇнн€ висновки даного експерименту, а пац≥Їнти, ≥ доросл≥, ы д≥ти, завжди можуть знайти смачн≥ л≥ки в будь-€кому магазин≥.


07.09.2014