Ѕезсонна н≥ч р≥вносильна струсу мозку
Ѕезсонна н≥ч р≥вносильна струсу мозку
Ѕезсонна н≥ч р≥вносильна струсу мозку

¬и пом≥чали, що п≥сл€ безсонноњ ноч≥ присутнЇ в≥дчутт€, н≥би вас вдарили по голов≥? ¬чен≥ ви€вили, що це аж н≥€к не переб≥льшенн€.

” результат≥ досл≥дженн€ було встановлено, що стан мозку всього п≥сл€ одн≥Їњ безсонноњ ноч≥ аналог≥чний стану п≥сл€ сильного удару по голов≥. ¬чен≥ в≥дзначили, що у чолов≥к≥в, учасник≥в досл≥дженн€, було ви€влено зб≥льшенн€ р≥вн€ вм≥сту х≥м≥чних речовин, €к≥ св≥дчать про серйозне пошкодженн€ мозку.

«а словами шведських вчених з ”н≥верситету ”псали, п≥сл€ добр€чого удару по голов≥, що викликаЇ струс мозку, в≥н виробл€Ї так≥ х≥м≥чн≥ речовини €к NSE ≥ S-100B.

÷≥ ж речовини в зб≥льшен≥й к≥лькост≥ були ви€влен≥ в учасник≥в, €к≥ провели безсонну н≥ч. «вичайно, це не таке велике п≥двищенн€, €к при струс≥, але вельми значне.

¬с€ справа в тому, що сон очищаЇ мозок в≥д токсичних речовин, що впливають на п≥двищенн€ р≥вн€ NSE ≥ S-100B. –ан≥ше вчен≥ вже встановлювали, що мозок використовуЇ сон, щоб очиститис€ в≥д цих х≥м≥чних речовин.

Ўведськ≥ вчен≥ стверджують, що њх досл≥дженн€ п≥дтверджуЇ ≥ попередн≥, €к≥ пов'€зують недол≥к сну з п≥двищеним ризиком розвитку хвороби јльцгеймера, розс≥€ним склерозом ≥ хворобою ѕарк≥нсона.

ћедики в≥дзначають, що п≥двищений р≥вень х≥м≥чних речовин в кров≥ унасл≥док недосипу може призвести до втрати мозковоњ тканини. “ому здоровий сон дуже важливий дл€ здоров'€ мозку.


05.09.2014