„ому антиб≥отики в≥дход€ть у минуле?
„ому антиб≥отики в≥дход€ть у минуле?
 „ому антиб≥отики в≥дход€ть у минуле?

ўе к≥лька рок≥в тому у€вити ефективну медицину без антиб≥отик≥в було неможливо. —ьогодн≥ ж л≥кар≥ говор€ть про те, що через дес€тил≥тт€ антиб≥отики будуть марн≥.

” перш≥й половин≥ минулого стол≥тт€ ќлександр ‘лем≥нг зробив революц≥ю в медицин≥ - в≥дкрив перший у св≥т≥ антиб≥отик пен≥цил≥н, чим вр€тував м≥льйони житт≥в в≥д ≥нфекц≥й, €к≥ мучили людство прот€гом тис€чол≥ть. « роками були в≥дкрит≥ ≥нш≥ види антиб≥отик≥в, без €ких неможливо було швидко позбутис€ в≥д анг≥ни, запаленн€ леген≥в, гаймориту, простатиту, циститу, сепсису. ќсобливо, €кщо мова заходила про житт€ ≥ смерть антиб≥отики ставали незам≥нн≥.

” той же час антиб≥отики безсил≥ проти в≥рус≥в. ј оск≥льки б≥льш≥сть застуд ≥ ќ–« мають в≥русну природу, то боротис€ з ними за допомогою антиб≥отик≥в марно.

Ќещодавно ж л≥кар≥ з ¬еликобритан≥њ зробили гучну за€ву про те, що м≥кроорган≥зми, що викликають запаленн€, стали б≥льш ст≥йкими до антиб≥отик≥в, а тому застосовувати так≥ препарати в л≥кувальних ц≥л€х не т≥льки безглуздо, але ≥ небезпечно.

ѕри вс≥й поваз≥ ≥ величезн≥й под€ц≥ до в≥дкритт€ ‘лем≥нга, антиб≥отики втратили свою початкову спр€мован≥сть. ј виною всьому людський фактор. ћедики так захопилис€ призначенн€м антиб≥отик≥в пац≥Їнтам, що в≥руси просто адаптувалис€ до них. ƒаний висновок грунтуЇтьс€ на ц≥лому р€д≥ досл≥джень, про результати €ких було пов≥домлено в оф≥ц≥йних допов≥д€х.

ѕрофесор ƒжерем≥ ‘аррер за€вив, що нав≥ть найпрост≥шу застуду медики л≥кують ≥з застосуванн€м антиб≥отик≥в, в €ких немаЇ н≥€коњ необх≥дност≥.

—аме таке легковажне зловживанн€ корисними ран≥ше антиб≥отичними препаратами, коли пац≥Їнти звертаютьс€ в пол≥кл≥н≥ку дл€л≥куванн€ банальноњ застуди, а л≥кар≥ њм тут же прописують антиб≥отики, ≥ стало причиною того, що в≥руси звикли до них ≥ стали небезпечними. Ѕ≥льше того, Ї досл≥дженн€, €к≥ довод€ть, що у р€ду бактер≥й ст≥йк≥сть до антиб≥отик≥в зростаЇ стр≥мкими темпами.