Ѕути товстим шк≥дливо дл€ мозку?
Ѕути товстим шк≥дливо дл€ мозку?
Ѕути товстим шк≥дливо дл€ мозку?

як з'€сували вчен≥, люди, €к≥ страждають зайвою вагою, схильн≥ до частковоњ втрати пам'€т≥, уваги ≥ розумових зд≥бностей.

Ѕ≥льше того, досл≥дники попереджають, що в середньому в≥ц≥ зайва вага загрожуЇ недоумством. —ам≥ вчен≥ по€снюють це тим, що це можливий вплив розвитку серцево-судинних захворювань або д≥абету, а також жиров≥ кл≥тини (наприклад, гормони лептину) безпосередньо негативно впливають на людський мозок.

ƒане досл≥дженн€ ірунтуЇтьс€ на даних, отриманих на основ≥ спостережень за 2223 здоровими жител€ми ‘ранц≥њ, €ким у 1996 роц≥ виповнилось в≥д 32 до 62 рок≥в. ¬с≥м учасникам на той час запропонували пройти тести на здатн≥сть запам'€товувати ≥ засвоювати нов≥ знанн€, а також завданн€ на уважн≥сть. “е ж випробуванн€ њм запропонували р≥вно через п'€ть рок≥в.

” результат≥ ви€вилос€, що показники тест≥в ос≥б з надм≥рною вагою нижч≥, н≥ж у тих випробовуваних, хто збер≥г струнк≥сть. “обто за минулу п'€тир≥чку товстуни деградували в розумовому план≥.

¬чен≥ говор€ть, що одн≥Їю з причин такого €вища може бути те, що гормон голоду лептин, що виробл€Їтьс€ жировими кл≥тинами, швидше за все, гальмуЇ пам'€ть ≥ розумов≥ зд≥бност≥. “ак само ≥ потовщенн€ ст≥нок кровоносних судин, що постачають мозок, на думку вчених, може провокувати недоумство.

“акий же вплив на мозок може надавати ≥ д≥абет, при €кому розвиваютьс€ судинн≥ захворюванн€, а також за рахунок шк≥дливого впливу ≥нсул≥ну на кл≥тини мозку.