ћутований в≥рус пол≥ом≥Їл≥ту поки невразливий
ћутований в≥рус пол≥ом≥Їл≥ту поки невразливий
ћутований в≥рус пол≥ом≥Їл≥ту поки невразливий

Ќа даний пер≥од часу не т≥льки в≥рус ≈бола не даЇ спокою вченим медикам. “ривогу викликаЇ й ≥нша небезпечна хвороба - пол≥ом≥Їл≥т.

«давалос€, що в середин≥ минулого стол≥тт€ людство знайшло пор€тунок в≥д ц≥Їњ зарази у вигл€д≥ вакцини, але хвороба з≥ страшною силою знову за€вила про себе в 2010 роц≥, коли в  онго в≥д нењ буквально за л≥чен≥ дн≥ загинули сотн≥ людей.

ƒосл≥дженн€м останньоњ еп≥дем≥њ пол≥ом≥Їл≥ту займалис€ вчен≥ Ѕоннського ун≥верситету. “реба сказати, що результати досл≥джень викликають нов≥ тривоги ≥ хвилюванн€.

ѕроанал≥зувавши в≥рус 2010 року в  онго, вчен≥ встановили, що в ньому в≥дбулис€ мутац≥њ, €к≥ потенц≥йно знижують ефективн≥сть вакцинац≥њ.

ќстанн≥й спалах пол≥ом≥Їл≥ту в≥др≥зн€вс€ високою летальн≥стю: на 445 випадк≥в зараженн€ 47% зак≥нчилис€ смертю. ≤ це при тому, що майже вс≥ вони прищеплювалис€ стандартною вакциною в три етапи.

ѕричину вчен≥ побачили в наступному: у дикого в≥русу першого типу присутн€ ран≥ше не в≥дома комб≥нац≥€ ам≥нокислот у поверхневих б≥лках. ќсь ц≥ б≥лки ≥ Ї м≥шенню дл€ антит≥л, €к≥ виробл€ютьс€ ≥мунною системою п≥сл€ вакцинац≥њ.

ѕерев≥рити невразлив≥сть в≥русу вдалос€ на кров≥ 34 студент≥в, €к≥ в дитинств≥ пройшли стандартну ≥мун≥зац≥ю проти пол≥ом≥Їл≥ту. ¬ результат≥ антит≥ла усп≥шно знищували стандартний в≥рус, але були безсил≥ проти в≥русу  онго.

” зв'€зку з п≥двищеною небезпекою ≥ ймов≥рн≥стю нових спалах≥в еп≥дем≥њ, вчен≥ про вс€к випадок працюють над створенн€м вакцини проти нового штаму.


24.08.2014