–озум в≥д народженн€ або в≥д розвитку?
–озум в≥д народженн€ або в≥д розвитку?
–озум в≥д народженн€ або в≥д розвитку?

—постер≥гаючи за розвитком д≥тей, ми часто змушен≥ зазначити, що одн≥ з них розумн≥ш≥ за ≥нших. ƒивуЇ, що при однаковому вихованн≥ та методах навчанн€ де€к≥ д≥ти все одно ви€вл€ютьс€ б≥льш здатними, н≥ж њх однол≥тки.

¬чен≥ з  орол≥вського коледжу в Ћондон≥ провели досл≥дженн€, €ке показало, що людина може бути розумною в≥д народженн€. √оловну роль в ≥нтелектуальних зд≥бност€х людини в≥д≥граЇ шар с≥роњ речовини. як не крути, але чим тонше шар с≥роњ речовини, тим дурн≥шалюдина. ј обумовлюЇ даний показник певний наб≥р ген≥в.

јнгл≥йськ≥ фах≥вц≥ ви€вили р≥зн≥ вар≥анти гена, €кий маЇ в≥дношенн€ до к≥лькост≥ с≥роњ речовини в мозков≥й префронтовой кор≥. ѕри проходженн≥ тест≥в на ≥нтелект у тих людей, €к≥ волод≥ють м≥н≥мальною к≥льк≥стю ц≥Їњ речовини, ви€вл€лис€ значн≥ труднощ≥ при простих завданн€х.

” б≥льш ранн≥х досл≥дженн€х вже було доведено, що префронтова кора маЇ ключове значенн€ в процес≥ накопиченн€ та формуванн€ пам'€т≥, в мисленн≥, св≥домост≥, мови, перцептивном сприйн€тт≥. Ќа даному етап≥ вже встановлено, що ≥снуЇ ст≥йкий генетичний зв'€зок м≥ж с≥рою речовиною та ≥нтелектуальними зд≥бност€ми людини.

ƒосл≥дженн€ спочатку проводилос€ на чотирнадц€тир≥чних п≥дл≥тк≥в, а вже пот≥м ви€влений ген NPTN досл≥джувавс€ у гризун≥в. ¬и€вилос€, що р≥зн≥ вар≥ац≥њ даного гена безпосередньо впливають на комун≥кац≥њ м≥ж кл≥тинами мозку. ¬чен≥ стверджують, що дане досл≥дженн€ допоможе визначити, €к≥ процеси в≥дбуваютьс€ при де€ких порушенн€х ≥нтелекту.

 ер≥вник досл≥дженн€ —≥льван ƒезр≥вер≥с зазначаЇ, що ≥нтелект людини завжди знаходитьс€ п≥д значним впливом навколишнього середовища ≥ генетики. ¬чен≥ вважають, що з≥бран≥ дан≥ допоможуть експертам б≥льш глибоко вивчити б≥олог≥чн≥ механ≥зми розлад≥в псих≥ки. ÷е дасть можлив≥сть проводити б≥льш точну д≥агностику, а також знайти методи л≥куванн€ аутизму ≥ шизофрен≥њ.

22.08.2014