„и завжди корисно в≥дчутт€ щаст€?
„и завжди корисно в≥дчутт€ щаст€?
„и завжди корисно в≥дчутт€ щаст€?

ѕсихологи ≥ вс≥ фах≥вц≥ з метод≥в дос€гненн€ усп≥ху в один голос тверд€ть, що головний шл€х до перемоги - позитивний настр≥й. “обто, ми пост≥йно повинн≥ в≥дчувати себе задоволеними житт€м. ѕроте Ї думка, що це не завжди корисно.

’тось скаже: Ђј нав≥що розгл€дати ≥нш≥ вар≥анти, €кщо навчитис€ налаштовувати себе наЂ щасливу хвилю?ї

јле ви€вл€Їтьс€, що у позитивного мисленн€ Ї своњ недол≥ки, а у негативного - своњ достоњнства. ¬есь секрет у тому, щоб навчитис€ використовувати потр≥бний ≥нструмент в потр≥бний момент. Ѕувають ситуац≥њ, коли життЇрад≥сний настр≥й не допомагаЇ, а, навпаки, заважаЇ.

¬с€ проблема в тому, що щасливе св≥тов≥дчутт€ ≥нод≥ може стати перешкодою на шл€ху до мети. „и потр≥бн≥ щастю амб≥тн≥сть, бажанн€ дом≥нувати або перфекц≥он≥зм? ÷≥ стани ц≥лком можуть викликати психолог≥чний дискомфорт, але дос€гненн€ мети без них неможливе. “≥льки за допомогою таких стан≥в можна вчитис€ на своњх помилках, зм≥нювати стратег≥ю ≥ розвиватис€. ј ось нањвний позитив≥зм в таких випадках може в≥двол≥кати ≥ заважати.

якщо поспостер≥гати за спортсменами перед змаганн€ми з бойових мистецтв, а пот≥м проанал≥зувати результат поЇдинк≥в, то стане €сно, що част≥ше програвали т≥ б≥йц≥, €к≥ перед поЇдинком б≥льше посм≥халис€ ≥ бадьорилис€. ј ось переможц€ми ставали т≥, хто тримавс€ нейтрально.

ѕрофесор √абр≥ель ќтт≥нген пров≥в масштабне досл≥дженн€, в ход≥ €кого з'€сував, що люди, €к≥ подовгу вдавалис€ до роздум≥в про Ђроботу думкиї, представл€ючи њњ в найдр≥бн≥ших подробиц€х, зрештою, мали менше шанс≥в знайти соб≥ хоч €кусь роботу. якщо хтось ≥з них ≥ влаштовувавс€ на роботу, то вона була не така вже престижна ≥ не високо оплачувана. Ќавпаки, у виграш≥ ви€вл€лис€ т≥, хто не в≥ддававс€ мр≥€м про кар'Їру.

“е ж можна сказати про самотн≥х ж≥нок, €к≥ все житт€ мр≥ють про принца на б≥лому кон≥. ’то з них б≥льше в≥ддававс€ мр≥€м про таке, той мав менше шанс≥в у найближч≥ п≥вроку зустр≥ти г≥дну пару.

«агалом, психологи кажуть, що €кщо умовно вим≥р€ти щаст€ за шкалою в≥д 1 до 10, то ≥деальним ви€витьс€ стан приблизно на позначц≥ 8.