ар≥Їс може бути корисний?
 ар≥Їс може бути корисний?

 ар≥Їс - одне з найпоширен≥ших захворювань на планет≥, €ке пошкоджуЇ наш≥ зуби. јле ви€вл€Їтьс€, ц€ ж хвороба може прийти на допомогу, обер≥гаючи орган≥зм в≥д онколог≥чних захворювань.

” ход≥ спостережень доведено, що люди, чињ зуби схильн≥ до кар≥Їсу, набагато р≥дше хвор≥ють на рак горла, а також ≥ншими серйозними захворюванн€ми ротовоњ порожнини. –€т≥вними ви€вл€ютьс€ бактер≥њ, що викликають кар≥Їс.

ƒан≥ орган≥зми таким чином впливають на ≥мун≥тет, що той включаЇ своњ захисн≥ функц≥њ, захищаючи нас в≥д ризику небезпечноњ хвороби. ѕричиною розвитку раку горла, носа ≥ ротовоњ порожнини Ї пап≥ломав≥рус.  ар≥есогенн≥ бактер≥њ усп≥шно з ним борютьс€.

“ак≥ результати були отриман≥ шл€хом досл≥дженн€ стану 399 хворих на рак ≥ 220 здорових людей. ¬и€вилос€, що група людей, у €ких було ви€влено велику к≥льк≥сть бактер≥й кар≥Їсу, були менше ≥нших схильн≥ до розвитку онколог≥чних захворювань.

“аке в≥дкритт€ чимало здивувало вчених, адже ран≥ше вважалос€, що погана г≥г≥Їна рота ≥ Ї причиною розвитку раку. јле зловживанн€ алкоголем, н≥котином ≥ на€вн≥сть ≥нших бактер≥й у ротов≥й порожнин≥ все ж посилюЇ показники ризику розвитку онколог≥њ ≥ншого типу.


13.08.2014