як впливаЇ на€вн≥сть молодших брат≥в-сестер на здоров'€?
як впливаЇ на€вн≥сть молодших брат≥в-сестер на здоров'€?
як впливаЇ на€вн≥сть молодших брат≥в-сестер на здоров'€?

ƒл€ б≥льшост≥ з нас с≥м'€ - це св€те. Ќа€вн≥сть брат≥в ≥ сестер завжди додавало в житт€ б≥льше в≥дпов≥дальност≥, емоц≥й ≥ просто €скравих под≥й. ќднак нещодавно вчен≥ Ѕол≥в≥њ встановили, що €кщо людина маЇ молодших брат≥в-сестер, то в дорослому житт≥ це може позначитис€ на його кров'€ному тиску.

ѕсихологи вже давно пом≥тили, що пор€док народженн€ д≥тей у с≥м'њ позначаЇтьс€ на особливост€х особистост≥, статевому дозр≥ванн≥ ≥ де€ких ≥нших факторах. ” недавньому досл≥дженн≥ експерти з'€сували, що на€вн≥сть молодших сестер чи брат≥в впливаЇ на п≥двищенн€ р≥вн€ холестерину в кров≥.

ўоб зрозум≥ти зв'€зок м≥ж на€вн≥стю молодших близьких родич≥в ≥ р≥внем кров'€ного тиску, вчен≥ обстежили 374 людини з 13 с≥л. Ѕагато хто з цих людей виросли у великих с≥м'€х, в €ких виховувалос€ ≥ по 6-7 д≥тей, тому вийшло, що в груп≥ були ≥ старш≥, ≥ молодш≥, ≥ середн≥ д≥ти.

” результат≥ ви€вилос€, що найб≥льший ризик виходить в≥д молодших. ” дорослих, €к≥ були старшими д≥тьми, тиск ви€вивс€ на 4-6% вище, н≥ж у ≥нших.

¬чен≥ по€снюють, що це пов'€зано не з дит€чими сварками або капризами молодших, а з нер≥вном≥рним розпод≥лом уваги батьк≥в. як правило, молодша дитина в родин≥ отримуЇ б≥льше уваги, а старшому в цей же час д≥стаЇтьс€ б≥льше в≥дпов≥дальност≥. —тарший сприймаЇ молодшого €к суперник, що викликаЇ у нього певний стрес. ј часто буваЇ так, що догл€д за молодшими (принаймн≥, в бол≥в≥йських с≥м'€х) л€гаЇ на плеч≥ старших.

“аке в≥дкритт€ маЇ насторожити батьк≥в, у €ких к≥лька д≥тей. ћожливо, це змусить де€ких перегл€нути своЇ ставленн€ до старших д≥тей ≥ прид≥л€ти њм ст≥льки ж уваги ≥ ласки, €к ≥ молодшим.

 

    07.08.2014