7 неспод≥ваних факт≥в про зуби
7 неспод≥ваних факт≥в про зуби
 7 неспод≥ваних факт≥в про зуби

ўо ми знаЇмо про зуби, кр≥м того, що њх треба регул€рно чистити, так €к л≥куванн€ обходитис€ недешево? Ќасправд≥ ≥снуЇ досить багато ц≥кавих факт≥в про зуби, з €кими ми вас зараз познайомимо.

1. ћолочн≥ зуби зм≥нюютьс€ не у вс≥х

÷≥лком звично, що у д≥тей з 5-6-р≥чного в≥ку починають випадати молочн≥ зуби, а на њх м≥сц≥ виростають пост≥йн≥. як правило, до трьох рок≥в у дитини вже Ї 20 молочних зуб≥в. « часом вони слабшають ≥ випадають, так €к з-п≥д них прор≥заютьс€ пост≥йн≥ зуби. јле буваЇ, що у людини так ≥ не прор≥завс€ пост≥йний зуб, тод≥ молочний зуб залишаЇтьс€ на все житт€ ... €кщо за ним €к сл≥д догл€дати.

2. ƒе€к≥ немовл€та народжуютьс€ вже з зубами

ƒивно бачити новонародженого з зубами, але таке трапл€Їтьс€. ѕриблизно один на 2000 тис€ч≥ малюк≥в з'€вл€Їтьс€ з нижн≥ми р≥зц€ми, хоча у них дуже слабк≥ кор≥нн€. Ќайчаст≥ше њх видал€ють, щоб уникнути травмуванн€ п≥д час годуванн€ грудьми ≥ щоб дитина не проковтнула њх випадково. ƒо реч≥, кажуть, що Ќаполеон ≥ ёл≥й ÷езар народилис€ з зубами.

3. «уби €к матер≥ал дл€ прикрас

™ люди, фантаз≥€ €ких п≥дказала не викидати своњ молочн≥ або видален≥ стоматологом зуби, а робити з них вишукан≥ прикраси. Ќаприклад, голл≥вудська з≥рка —карлетт …охансон замовила золоте намисто з одним з њњ зуб≥в мудрост≥. ÷ю ексклюзивну прикрасу вона подарувала своЇму екс-чолов≥ков≥ –айану –ейнольдсу.

4. «уб може допомогти повернути з≥р

як би дивно це не звучало, але одн≥й л≥тн≥й дам≥ буквально довелос€ в≥ддати зуб, щоб в≥дновити з≥р. Ўерон “орнтон осл≥пла через синдром —т≥вена-ƒжонсона, насл≥дком €кого стало руйнуванн€ кл≥тин поверхн≥ ока. ћайже через дес€тил≥тт€ сл≥поти ж≥нка зважилас€ на непросту операц≥ю: њй видалили ≥кло, на м≥сце €кого вставили л≥нзу, ≥мплантовавши њњ в л≥ве око. ”же через день ж≥нка знову могла бачити св≥т. 

5. ѕухлина у вигл€д≥ зуба

ќдин з вид≥в раковоњ пухлини - тератома - м≥стить в соб≥ тканини зуб≥в ≥ волосс€. Ќайчаст≥ше така пухлина утворюЇтьс€ в €Їчниках у ж≥нок, у чолов≥чих €Їчках ≥ в крижово-куприков≥й област≥. Ќа щаст€, майже вс≥ види тератоми можуть бути усп≥шно видален≥ х≥рург≥чним шл€хом.

6. ѕр€м≥ зуби не у вс≥х народ≥в вважаютьс€ ≥деальними

ƒл€ нас вважаютьс€ красивими ≥ привабливими пр€м≥ б≥л≥ зуби. јле Ї народи, у €ких красивими Ї зуби неправильноњ форми. Ќаприклад, €понц≥ неймов≥рно красивими вважають крив≥ зуби Ђа≥баї. ƒоходить до того, що ж≥нки з пр€мими в≥д природи зубами спец≥ально викривл€ють њх, щоб њх посм≥шка була б≥ль Ђпривабливоюї.

7. ћайбутн≥ покол≥нн€ можуть позбутис€ зуб≥в мудрост≥

ѕрирода над≥лила стародавню людину кор≥нними зубами, щоб вона могла пережовувати кор≥нн€, лист€ ≥ розколювати гор≥хи. јле в наш час 35% людей не мають зуб≥в мудрост≥. Ѕагато хто з нас видал€ють ц≥ зуби, так €к порожнина рота занадто мала, щоб вм≥стити вс≥.  оли €кийсь орган не використовуЇтьс€ прот€гом тривалого часу, то в≥н стаЇ рудиментарним ≥ пот≥м просто зникаЇ. ¬чен≥ вважають, що з часом людина буде народжуватис€ без апендициту, зуб≥в мудрост≥ ≥, можливо, без м≥зинц≥в на ногах.