–озумову д≥€льн≥сть вчен≥ пор≥вн€ли з розвантаженн€м вагон≥в
–озумову д≥€льн≥сть вчен≥ пор≥вн€ли з розвантаженн€м вагон≥в
 –озумову д≥€льн≥сть вчен≥ пор≥вн€ли з розвантаженн€м вагон≥в

ѕросид≥вши весь робочий в день за комп'ютером, працюючи над зв≥том або новим проектом, до вечора ми в≥дчуваЇмо непереборну втому. «давалос€ б, зв≥дки втома, адже робота не пильна? ќднак тепер вчен≥ довели факт, про €кий ми вже давно п≥дозрювали. ¬и€вл€Їтьс€, напружена розумова д≥€льн≥сть вимотуЇ орган≥зм не менш ≥нтенсивних ф≥зичних навантажень.

¬и напевно пом≥чали, €к зм≥нюЇтьс€ ваше самопочутт€ в≥д завантаженост≥ на робот≥. ЅуваЇ, ≥дучи з оф≥су о п'€т≥й вечора, ми маЇмо сили ≥ з д≥тьми пограти, ≥ в спортзал сходити, ≥ вечерю з трьох страв приготувати. јле в ≥нш≥ дн≥ п≥сл€ роботи Ї одне бажанн€: прийн€ти горизонтальне положенн€ на диван≥.

„ому так в≥дбуваЇтьс€? јдже обидва дн≥ ви працювали, сид€чи за своњм оф≥сним столом! Ќауков≥ досл≥дженн€ показали, що наш орган≥зм ф≥зично б≥льше втомлюЇтьс€ тод≥, коли ми част≥ше включаЇмо мозок, тобто б≥льше думаЇмо.

ƒосл≥дники запропонували двом групам учасник≥в експерименту завданн€ по 90 хвилин: одна група проходила захоплюючий комп'ютерний тест, а ≥нша - дивилас€ документальний ф≥льм про ‘ерарр≥. Ќа наступному етап≥ експерименту людей попросили покататис€ на велотренажер≥. ” результат≥ ви€вилос€, що майже вс≥ учасники, €к≥ дивилис€ ф≥льм, могли крутити педал≥ довше тих, хто вир≥шував комп'ютерн≥ головоломки.

“ак що зовс≥м не дивно, чому п≥сл€ напруженого робочого дн€ в оф≥с≥, нам здаЇтьс€, що ми розвантажили вагон.

 

    25.07.2014