” пошуках гена довгожительства вчен≥ зазнали ф≥аско
” пошуках гена довгожительства вчен≥ зазнали ф≥аско
 ” пошуках гена довгожительства вчен≥ зазнали ф≥аско

ѕрот€гом багатьох рок≥в медики намагаютьс€ розгадати секрет довгожител≥в. ќдн≥ по€снювали це особливим харчуванн€м, ≥нш≥ - в≥дпов≥дним кл≥матом або регул€рними ф≥зичними вправами. јле нещодавно вчен≥ висунули нову г≥потезу: причина довгого житт€ в особливому ген≥, в≥дпов≥дальному за тривал≥сть житт€.

ƒл€ п≥дтвердженн€ своњх здогадок вчен≥ склали геном 16 ж≥нок ≥ одного чолов≥ка у в≥ц≥ в≥д 110 до 116 рок≥в. ѕроте њм не вдалос€ побачити в генетичн≥й структур≥ довгожител≥в €кихось загальних ознак, що спри€ють тривалост≥ житт€.

” наш≥ дн≥ таких людей на планет≥ нал≥чуЇтьс€ 74 людини.

¬чен≥ визнали, що були дуже розчарован≥, коли њм не вдалос€ знайти ген довгожительства. ѕрофесор —тенфордського ун≥верситету —тюарт  ≥м вважаЇ, що де€ким люд€м вдаЇтьс€ доживати до б≥льш н≥ж похилого в≥ку завд€ки сукупност≥ спадкового матер≥алу, а не одному гену, що упов≥льнюЇ процеси стар≥нн€.

÷≥каво, що до групи наддовгож≥тел≥в входили представники р≥зних рас - б≥л≥, темношк≥р≥ ≥ латиноамериканц≥. ƒо реч≥, вс≥ вони були громад€нами —Ўј. Ќа жаль, зараз вже н≥ одного з них немаЇ в живих. ј ще н≥хто з них не дотримувавс€ спец≥ально здорового способу житт€, а приблизно половина з них зловживали пал≥нн€м.


21.07.2014