„им небезпечне викривленн€ перегородки в нос≥?
„им небезпечне викривленн€ перегородки в нос≥?
„им небезпечне викривленн€ перегородки в нос≥?

ѕроблеми з носовим диханн€м можуть виникати з багатьох причин. јле л≥дируЇ в цьому списку та чи ≥нша деформац≥€ анатом≥чноњ структури носовоњ порожнини. ¬и€вл€Їтьс€, майже вс≥ люди планети мають викривлену перегородку у нос≥. ¬же доведено багатьма досл≥дженн€ми: 95% дорослого населенн€ живуть з викривленою перегородкою носа.

≤ все б н≥чого, €кби дане порушенн€ не заважало в≥льно дихати ≥ не викликало так≥ ускладненн€ €к хрон≥чний рин≥т, гайморит ≥ т.п.

≤снуЇ три основн≥ причини викривленн€ носовоњ перегородки:

- ф≥з≥олог≥чна,

- травматична,

- компенсаторна (наприклад, при пол≥пах в нос≥ або занадто великого розм≥ру раковин, €к≥ пост≥йно тиснуть на перегородку).

як≥ симптоми викривленоњ перегородки?

Ќайпом≥тн≥шими симптомами даноњ патолог≥њ Ї наступне:

- р≥зна ступ≥нь утрудненого диханн€,

- закладен≥сть носа р≥зною м≥рою,

- носова кровотеча,

- в≥дчутт€ чужор≥дного т≥ла в носовому проход≥,

- сух≥сть ≥ сверб≥ж слизовоњ в нос≥,

- хроп≥нн€,

- схильн≥сть до алерг≥њ,

- хрон≥чн≥ синусити, гайморити, фронтити, утворенн€ пол≥п≥в,

- в≥зуальне зм≥щенн€ форми носа в сторону.

Ќезважаючи на те, що дан≥ симптоми допоможуть ви€вити викривленн€ носовоњ перегородки самост≥йно, самол≥куванн€м краще не займатис€. —воЇчасна консультац≥€ л≥кар€, що спец≥ал≥зуЇтьс€ на захворюванн€х носоглотки, допоможе швидше позбутис€ проблеми.

¬ажливо розум≥ти, що викривленн€ носовоњ перегородки може призвести не т≥льки до захворювань орган≥в диханн€, а й ≥нших орган≥в, нав≥ть до порушенн€ кровооб≥гу, серцево-судинноњ системи, статевих орган≥в та ≥н. Ѕ≥льш того, втрачаючи здатн≥сть нормально дихати, орган≥зм втрачаЇ здатн≥сть чинити оп≥р в≥русам, що значно знижуЇ його захисн≥ функц≥њ.


17.07.2014