ўо змушуЇ де€ких людей закохуватис€ в нег≥дник≥в?
ўо змушуЇ де€ких людей закохуватис€ в нег≥дник≥в?
ўо змушуЇ де€ких людей закохуватис€ в нег≥дник≥в?

™ категор≥€ людей, у €ких в житт≥ з пост≥йною пер≥одичн≥стю повторюютьс€ еп≥зоди нещасноњ любов≥. ¬с€ проблема в обранцев≥, €кий ви€вл€Їтьс€ нег≥дником ≥ мерзотником. “ак, де€к≥ чолов≥ки страждають в≥д любов≥ до непост≥йноњ партнерки, а ж≥нок так ≥ т€гне до поганих хлопц≥в. —итуац≥€ доходить до того, що р≥дн≥ та близьк≥ жертви починають п≥дозрювати у нењ звичайне бажанн€ помучитис€.

ѕроте професор псих≥атр≥њ –≥чард ‘р≥дман дав €вищу т€ги до мерзотник≥в наукове по€сненн€. ѕост≥йний пот€г до нестерпного партнера криЇтьс€ в Ђнагород≥ї, €ку за любов отримуЇ жертва.

ќписуваний тип любовноњ прихильност≥ на зразок ≥громан≥њ, однак зам≥сть грошей тут компенсац≥Їю виступаЇ про€влена увага або секс. ≤ весь секрет у тому, що непор€дний партнер ЂнагороджуЇї неспод≥вано, що сприймаЇтьс€ ще з б≥льшими емоц≥€ми.

—воЇ по€сненн€ ‘р≥дман побудував на досл≥дженн≥ псих≥атра √регор≥ Ѕернса, €кий намагавс€ з'€сувати, €к≥ процеси в≥дбуваютьс€ в мозку, коли в≥н отримуЇ передбачувану ≥ непередбачувану нагороду.

Ѕернс використав у своЇму досл≥дженн≥ томограф≥ю мозку, за допомогою €коњ спостер≥гав за активн≥стю мозку, коли учасники отримували фруктовий с≥к ≥ воду, спочатку дов≥льно, а пот≥м через кожн≥ 10 секунд. ”чений ви€вив, що неспод≥вана нагорода викликала велику активн≥сть д≥л€нки мозку, в≥дпов≥дальну за задоволенн€.

“е ж саме в≥дбуваЇтьс€ ≥ з неспод≥ваними порц≥€ми Ђлюбов≥ї, €к≥ запускають у мозку процес вив≥льненн€ дофам≥ну - гормону задоволенн€.

ќсь ≥ виходить, що €кщо меланхол≥йний юнак раптом починаЇ когось сл≥по обожнювати, ц€ д≥л€нка мозку починаЇ працювати в посиленому режим≥, виробл€ючи дофам≥н. ” так≥й ситуац≥њ людина, найчаст≥ше, не розум≥Ї, що з нею в≥дбуваЇтьс€.

“рудн≥сть пол€гаЇ в тому, що св≥домо так≥ люди можуть мати абсолютно ≥нш≥ уподобанн€, але мозок запускаЇ механ≥зм отриманн€ нагороди абсолютно неп≥дконтрольними шл€хами, €к≥ часто нав≥ть суперечать св≥домим перевагам.

“ому, коли ваш друг (подруга) буде жал≥тис€ вам на свою нав≥жену половинку, не осуджуйте його за бажанн€ постраждати. ѕросто мозок вир≥шив з≥грати з ним злий жарт.