4 простих способи розп≥знати ≥нсульт
4 простих способи розп≥знати ≥нсульт
4 простих способи розп≥знати ≥нсульт

¬ останнЇ дес€тил≥тт€ д≥агноз Ђ≥нсультї пересл≥дуЇ на т≥льки л≥тн≥х людей, а й тих, кому немаЇ й сорока. ѕ≥дступн≥сть хвороби у тому, що њњ симптоми про€вл€ютьс€ спочатку €к просте нездужанн€, тому людина часто просто не надаЇ великого значенн€ патолог≥чним зм≥нам, щоз'€вилис€. ѕроте вже через пару годин може бути п≥зно.

≤нсультом називаЇтьс€ порушенн€ мозкового кровооб≥гу, у зв'€зку з чим з'€вл€ютьс€ раптов≥ (прот€гом дек≥лькох хвилин або годин) осередков≥ або загальномозков≥ невролог≥чн≥ симптоми, €к≥ збер≥гаютьс€ б≥льше доби, але можуть привести до летального результату ≥ в б≥льш короткий терм≥н.

Ќапевно, багатьом з нас в≥дом≥ випадки, коли комусь ≥з знайомих ставало погано, людина неспод≥вано втрачала св≥дом≥сть, але пот≥м приходила до т€ми ≥ запевн€ла, що з нею все гаразд ≥ медична допомога не потр≥бна. “од≥ оточуюч≥ заспокоювалис€, але згодом д≥знавалис€, що њхн≥й знайомий к≥лька годин по тому все ж потрапив до л≥карн≥ з ≥нсультом ≥ помер.

јле €кщо люди будуть вм≥ти розп≥знавати ознаки ≥нсульту, то наст≥льки сумних насл≥дк≥в можна уникнути, а насл≥дки зТ€вившихс€ порушень можна усунути повн≥стю.

≤снуЇ чотири простих способи визначити ≥нсульт на ранн≥й стад≥њ.

1. ѕопрос≥ть хворого посм≥хнутис€, ≥ €кщо в≥н не зможе цього зробить (або його посм≥шка буде кривою), пора викликати швидку.

2. ѕопрос≥ть людину вимовити просте реченн€. Ќаприклад: Ђяскраво св≥тить сонцеї. ѕ≥д час ≥нсульту мова спов≥льнюЇтьс€, людина не може запам'€тати простий текст.

3. ѕопрос≥ть його п≥дн€ти обидв≥ руки. якщо це ≥нсульт, хворий не зможе цього зробити або п≥дн≥ме лише одну руку.

4. ѕопрос≥ть його висунути €зик. ¬икривлений, повернений, западаючий €зик - теж ознака ≥нсульту.

якщо у хворого виникли труднощ≥ з виконанн€м хоча б одного завданн€, негайно викликайте Ђшвидку допомогуї.

15.07.2014