як може нашкодити в≥там≥н —?
як може нашкодити в≥там≥н —?

¬с≥м в≥домо, що в≥там≥н — найб≥льш необх≥дний нашому орган≥зму дл€ забезпеченн€ ефективного захисту в≥д хвороб. ќднак ≥ дл€ нього повинна бути м≥ра. ¬и€вл€Їтьс€, непом≥рне вживанн€ аскорб≥новоњ кислоти може призвести до утворенн€ камен≥в у нирках.

“акий висновок зробили шведськ≥ вчен≥ п≥сл€ того, €к проанал≥зували медичн≥ записи понад 20 тис€ч чолов≥к≥в, €к≥ страждали в≥д камен≥в у нирках. ѕ≥д спостереженн€ потрапив пер≥од в 11 рок≥в. як ви€вилос€, чолов≥ки, €к≥ брали добавки з в≥там≥ном —, зазвичай м≥ст€ть 1000 мг в одн≥й таблетц≥, в два рази б≥льше ризикували з≥ткнутис€ з хворобою, н≥ж т≥, хто взагал≥ не брав в≥там≥ни. ѕ≥двищений ризик спостер≥гавс€ у чолов≥к≥в, €к≥ приймали максимальн≥ дози.

” той же час прийом в≥там≥ну —, €кий входить в попул€рн≥ мультив≥там≥ни, не несе ризик розвитку сечокам'€ноњ хвороби. ¬се тому, що концентрац≥€ цього в≥там≥ну в цих препаратах невисока.

 амен≥ в нирках €вл€ють собою маленьк≥ кристали продукт≥в в≥дход≥в орган≥зму, €к≥ формуютьс€ в сечовив≥дних шл€хах ≥ з часом блокують њх. “≥, кому довелос€ випробувати нирков≥ кольки, добре можуть описати характер нестерпного болю, що доставл€Їтьс€ кам≥нн€м.

‘ах≥вц≥ рекомендують доросл≥й людин≥ приймати не б≥льше 40 мг аскорб≥новоњ кислоти на добу. ј б≥льш висок≥ дози можуть викликати б≥ль у живот≥, метеоризм ≥ д≥арею. ƒо реч≥, ще недавно в цей список не попадали камен≥ в нирках. ћедицина припускала, що в≥там≥н — необх≥дний €к проф≥лактика простудних захворювань, але н≥€ких серйозних доказ≥в такоњ проф≥лактичноњ сили не ви€влено. ’оча доведено, що в≥там≥н — скорочуЇ тривал≥сть застуди, тому його рекомендуЇтьс€ приймати вже тод≥, коли хвороба почалас€.