ўо таке досв≥д поза т≥лом?
ўо таке досв≥д поза т≥лом?

ѕон€тт€ Ђдосв≥д поза т≥ломї характерне дл€ окультних науках, тому може здатис€ людин≥ з традиц≥йними погл€дами на св≥т чимось нереальним ≥ непотр≥бним.

«а своЇю суттю досв≥д поза т≥лом передбачаЇ почутт€ виходу з≥ свого ф≥зичного т≥ла ≥ спостереженн€ самого себе ≥ навколишнього св≥ту з боку. Ќапевно, кожен з нас м≥г в≥дчувати таке у снах, мр≥€х або спогадах, де особливо виразно видно зовн≥шн≥ перспективи. ƒосв≥д поза т≥лом можливий п≥д д≥Їю анестез≥њ, в нап≥внепритомному стан≥ або п≥д д≥Їю наркотик≥в ≥, нарешт≥, в стан≥ кл≥н≥чноњ смерт≥.

ќпитуванн€ показують, що 15-20% населенн€ в≥дчували досв≥д поза т≥лом хоча б один раз у своЇму житт≥.

Ќедавно вчен≥ з дек≥лькох Ївропейських крањн п≥дн€ли у€вленн€ про досв≥д поза т≥лом в поЇднанн≥ з в≥ртуальною реальн≥стю на новий р≥вень. ¬ експеримент≥ вз€ли участь волонтери, у €ких на час виникло в≥дчутт€, немов вони ≥снують поза власних т≥л.

¬ ход≥ досл≥дженн€ на учасник≥в над€гли окул€ри в≥ртуальноњ реальност≥. ÷е дозволили њм бачити самих себе в реальному час≥. ƒосл≥дженн€ доповнилос€ тим, що зображенн€ було синхрон≥зовано з пульсуючим зображенн€м битт€ њхн≥х власних сердець.

”же через к≥лька хвилин спостереженн€ за пульсуючою картинкою люд€м починало здаватис€, що њх Ђв≥ртуальне т≥лої реальн≥ше справжнього, ≥ що насправд≥ вони €краз ≥ знаход€тьс€ там, в ≥нш≥й реальност≥.

¬ результат≥ даного експерименту було з'€совано, що почутт€ власноњ особистост≥ будуЇтьс€ на основ≥ дек≥лькох джерел, в тому числ≥ ≥ на ≥нформац≥њ, що надходить ≥з внутр≥шн≥х орган≥в.


10.07.2014