Ќаск≥льки правдивий м≥ф про ген≥альн≥сть шульги?
Ќаск≥льки правдивий м≥ф про ген≥альн≥сть шульги?
  Ќаск≥льки правдивий м≥ф про ген≥альн≥сть шульги?

ѕро л≥вш ходить безл≥ч м≥ф≥в. ќдн≥ з них розпов≥дають про њх ген≥альн≥сть, а зг≥дно з ≥ншими, шульг треба переучувати.

як би там не було, але л≥вш≥в завжди вид≥л€ють, а ≥нод≥ њм присвоюють статус ген≥њв-бунтар≥в. як показали досл≥дженн€, мозок л≥вш≥ ≥ правш≥ працюЇ по-р≥зному: правш≥ б≥льш розсудлив≥, а л≥вш≥ - б≥льш креативн≥. ÷е пов'€зано з тим, що л≥ва рука пов'€зана з правою п≥вкулею, що в≥дпов≥даЇ за у€ву.  р≥м того, в процес≥ мовленн€, л≥вш≥ здатн≥ зад≥€ти обидв≥ п≥вкул≥, а не т≥льки л≥ву, €к правш≥. ” прес≥ та наукових журналах з'€вилос€ чимало публ≥кац≥й про вин€тков≥сть ≥ видатн≥ зд≥бност≥ л≥вш≥в.

” той же час до цих п≥р мало вивчен≥ мозков≥ процеси в под≥л≥ на праву п≥вкулю - креатив, л≥ву п≥вкулю - рац≥ональн≥сть. як показуЇ житт€, все не так однозначно.

ƒен≥ел √ешв≥нд, професор-генетик з  ал≥форн≥њ, ви€вив, що серед представник≥в де€ких профес≥й д≥йсно непропорц≥йно багато л≥вш≥в. “ак, в≥н з'€сував, що шульги складають 10% в≥д числа вс≥х людей, однак серед професор≥в ћассачусетського технолог≥чного ≥нституту њх не менше 25%. ” цих людей в≥дзначаютьс€ особлив≥ схильност≥ до математики, але з красномовством у них проблеми. ѕрофесор зазначив, що у л≥вш≥в д≥йсно виникають проблеми з мовою, механ≥зм €ких поки незрозум≥лий.

 р≥м того, фах≥вц≥ зазначили, що л≥вш≥ част≥ше опин€ютьс€ незд≥бн≥ ≥ у них част≥ше виникають проблеми з повед≥нкою. “акож вчен≥ спробували встановити зв'€зок робочоњ руки з розумовими зд≥бност€ми. ” вс≥х групах, €к≥ брали участь в досл≥дженн≥, л≥вш≥ ви€вл€лис€ в рейтингу Ђнайрозумн≥шихї ближче до к≥нц€ списку, н≥ж правш≥. ÷е розв≥юЇ м≥ф про ген≥альн≥сть шульг.

ѕрофесор ƒжоша √удман спробував з'€сувати, в чому причина таких особливостей л≥вш≥в. ¬ процес≥ пошук≥в в≥н ви€вив зв'€зок травм на останн≥х м≥с€ц€х ваг≥тност≥ з народженн€м л≥воруких д≥тей. “обто датський вчений ви€вив, що у ж≥нок, €к≥ пережили в останн≥й триместр ваг≥тност≥ сильний стрес, в три рази част≥ше народжувалис€ л≥вш≥. “обто де€к≥ л≥вш≥ ще в утроб≥ матер≥ могли перенести сильне невролог≥чне ушкодженн€.

“ак вчен≥ визначили, що ≥снуЇ два типи л≥вш≥в: т≥, €к≥ ще до народженн€ пережили травму ≥ т≥, л≥ворук≥сть €ких закладена в ƒЌ . ¬ результат≥ стало €сно, що саме л≥ворук≥сть €к ушкодженн€ мозку викликаЇ низьк≥ когн≥тивн≥ зд≥бност≥, а генетичн≥ л≥вш≥ насправд≥ в≥др≥зн€ютьс€ розумом ≥ км≥тлив≥стю.


09.07.2014