„итанн€ при тьм€ному св≥тл≥ не зашкодить зору?
„итанн€ при тьм€ному св≥тл≥ не зашкодить зору?
„итанн€ при тьм€ному св≥тл≥ не зашкодить зору?

ўе рок≥в двадц€ть тому улюбленим захопленн€м б≥льшост≥ людей було читанн€. як часто ми засиджувалис€ до ноч≥ з ц≥кавою книгою в руках, не в силах в≥д≥рватис€ в≥д захопливого сюжету, не пом≥чаючи, що читаЇмо при тьм€ному св≥тл≥. ≤ це при тому, що  батьки ≥ л≥кар≥ пост≥йно твердили, що читати в сут≥нках - шк≥дливо дл€ очей.

—учасна молодь так само гр≥шна читанн€м в нап≥втемр€в≥. јле сьогодн≥ поширене переконанн€ про з≥псований з≥р через читанн€ в сут≥нках вчен≥ вважають м≥фом.

як ви€вилос€, максимальна шкода, €ку може нанести очам читанн€ при тьм€ному св≥тл≥, це додаткове напруженн€ очних м'€з≥в, €ке проходить, €кщо дати очам в≥дпочити. ƒ≥йсно, адже наш≥ предки €кось читали при св≥чках, але з≥р в≥д цього не втрачали. ј зростанн€ числа тих, хто страждаЇ на короткозор≥сть з по€вою штучного осв≥тленн€ ан≥трохи не знизилос€.

¬ результат≥ соц≥олог≥чного опитуванн€ про те, що необх≥дно дл€ збереженн€ зору, 56,3% вчител≥в за€вили, що треба в≥дмовитис€ в≥д читанн€ при тьм€ному св≥тл≥. ≤ це при тому, що жодне наукове досл≥дженн€ не встановило зв'€зку м≥ж зниженн€м зору ≥ читанн€м в сут≥нках.

—постереженн€ показали, що короткозор≥сть част≥ше розвиваЇтьс€ у тих людей, €к≥ дуже багато читають або фокусують погл€д на предметах, розташованих близько (це люди, що працюють за комп'ютером, швачки ≥ т.д.) ќднак у вчених немаЇ даних, €к≥ св≥дчать, що читати при тьм€ному осв≥тленн≥ шк≥дливо.

ќднак спробуйте це розпов≥сти батькам читаючих д≥тей! ћ≥ф про шкоду читанн€ при тьм€ному св≥тл≥ ви€вивс€ неймов≥рно живучий. Ўвидше за все, в цьому винна традиц≥€, що передаЇтьс€ з покол≥нн€ в покол≥нн€, ≥ €ка стверджуЇтьс€, що читанн€ при св≥тл≥ л≥хтарика п≥д ковдрою - це зло.

 08.07.2014