ому загрожуЇ Ђкомп'ютерний горбї?
 ому загрожуЇ Ђкомп'ютерний горбї?
 ому загрожуЇ Ђкомп'ютерний горбї?

„и можемо ми у€вити сучасне житт€ без комп'ютер≥в та ≥нших гаджет≥в? ¬они привнесли в наше житт€ багато нових можливостей ≥ зручностей. ќднак разом з тим стали причиною по€ви нових захворювань. “ак, л≥кар≥ з тривогою в≥дзначають, що €кщо багато часу проводити, сид€чи за комп'ютером, пог≥ршитьс€ постава, а також загостр€тьс€ вже на€вн≥ проблеми з хребтом. ќсобливо ц€ проблема гостро постаЇ в п≥дл≥тковому в≥ц≥.

ќстанн≥м часом вчен≥ все част≥ше стали д≥агностувати у школ€р≥в захворюванн€, €кому дали назву Ђкомп'ютерний горбї. ÷€ хвороба викликана тривалим (б≥льше п'€ти годин на день) сид≥нн€м за комп'ютером.

„им займаютьс€ наш≥ д≥ти у в≥льний час? “реба з≥знатис€, що наша пост≥йна зайн€т≥сть роботою допустила, що молоде покол≥нн€ стало прив'€зане до комп'ютер≥в, планшет≥в, смартфон≥в. √одини безперервно молодь просиджуЇ в ≥нтернет≥. ¬ процес≥ довгого сид≥нн€ у школ€р≥в порушуЇтьс€ постава, що призводить до бол≥в в спин≥ ≥ пог≥ршенн€ сну.

«а словами в≥домого британського остеопата –об≥на Ћансмана, серед сучасних молодих людей спостер≥гаЇтьс€ справжн€ еп≥дем≥€ запущеноњ форми скал≥оза. ѕод≥бн≥ д≥агнози в≥н ставить дес€ткам молодих людей на м≥с€ць.

—кол≥оз, спровокований довгим сид≥нн€м за комп'ютером, назвали Ђкомп'ютерним горбомї. ћедики в≥дзначили, що в цьому випадку з часом у людини розвиваЇтьс€ справжн≥с≥нький горб. Ќебезпека в тому, що горб вил≥кувати практично неможливо.

ѕершими симптомами захворюванн€ Ї бол≥ в спин≥, шињ та попереку. „ерез пост≥йне сид€че положенн€ страждаЇ хребет ≥ грудна кл≥тка. Ѕ≥льш того, в≥дзначаютьс€ пост≥йн≥ головн≥ бол≥ ≥ напади невеликого, але систематичного запамороченн€.

ѕод≥бна ≥нформац≥€ повинна стати ще одним попередженн€м дл€ батьк≥в, так €к саме вони в силах запоб≥гти можлив≥й ≥нвал≥дносты дитини. ¬ир≥шити цю проблему дуже просто: всього лише треба контролювати час роботи д≥тей за комп'ютерами та ≥ншими пристро€ми.


02.07.2014