як п≥дготувати орган≥зм до р≥зкого похолоданн€?
як п≥дготувати орган≥зм до р≥зкого похолоданн€?
як п≥дготувати орган≥зм до р≥зкого похолоданн€?

—пекотне л≥то остаточно залишило нас до наступного року, стовпчик термометра невблаганно повзе вниз, а синоптики прогнозують дн€ми сн≥г з дощем. “аке р≥зке похолоданн€ - завжди стрес дл€ орган≥зму.

’олодна пора року завжди супроводжуЇтьс€ нежиттю, кашлем, бол€ми в горл≥ та ≥ншими под≥бними неприЇмност€ми у населенн€. Ќе дивно, адже орган≥зм звик до теплого сонечка ≥ не встиг адаптуватис€ до непогоди. ¬арто з теплого прим≥щенн€ вийти на вулицю в легкому од€з≥, ≥ переохолодженн€ загрожуЇ застудою.

јле не т≥льки застудою загрожуЇ холодна погода. Ѕагатьом люд€м некомфортно в так≥ дн≥: болить голова, скаче тиск, долаЇ слабк≥сть, загострюютьс€ хрон≥чн≥ захворюванн€. ћетеочутлив≥сть в останн≥ роки називають недугою цив≥л≥зац≥њ: лише абсолютно здорова людина не реагуЇ на зм≥ни погоди, а таких людей зараз дуже мало.

ѕри цьому в≥дм≥чено, що м≥ськ≥ жител≥ страждають в≥д погодних зм≥н в два рази част≥ше, н≥ж с≥льськ≥. Ќайчутлив≥шими до непогоди опин€ютьс€ люди, у €ких проблеми з судинами. ўе одна група ризику - сердечники ≥ астматики ≥ т≥, що страждають алерг≥Їю. –аптове похолоданн€ може спровокувати черговий напад.

як попередити захворюванн€ при р≥зкому похолоданн≥?

÷≥лком можливо пережити холод, €кщо п≥дготувати до нього орган≥зм.

¬ першу чергу, коли за в≥кном похолодало, не проводьте весь час вдома п≥д теплою ковдрою. ѕобор≥ть свою л≥нь ≥ орган≥зуйте прогул€нку. √одина на св≥жому пов≥тр≥ допоможе п≥дбадьорити орган≥зм ≥ змусить ≥мун≥тет працювати на повну силу, що допоможе уникнути застуд.

 оли ми не знаходимо в квартир≥ теплого м≥сц€, а батарењ ледь тепл≥, зад≥юЇмо весь арсенал об≥гр≥вальних прилад≥в. “аким чином зд≥йснюЇмо велику помилку, так €к под≥бна техн≥ка пересушуЇ пов≥тр€, а р≥зкий контраст м≥ж сух≥стю в квартир≥ ≥ вологим вуличним пов≥тр€м - ≥деальна умова дл€ застуди. Ћ≥кар≥ рекомендують част≥ше пров≥трювати прим≥щенн€ ≥ робити вологе прибиранн€.

ћетеозалежним люд€м перед похолоданн€м сл≥д налагодити нормальне харчуванн€, а також в≥дмовитис€ в≥д вживанн€ алкоголю, також не перенапружуватис€, дотримуватис€ режиму дн€.

јле холод впливаЇ не т≥льки на т≥ло, але ≥ на псих≥ку. ѕохмур≥ дн≥ ≥ холод, €кийпробираЇ до к≥сток, н≥€к не спри€ють гарному настрою. Ќедол≥к сон€чного св≥тла взагал≥ негативно впливаЇ на людину, тому в ос≥нн≥ ≥ зимов≥ дн≥ важливо орган≥зувати гарне осв≥тленн€ в квартир≥. —п≥лкуванн€ з друз€ми, захопленн€ улюбленою справою, вм≥нн€ знаходити прекрасне нав≥ть в дощовому дн≥ - усе це допоможе уникнути суму ≥ зм≥цнить здоров'€.

 

 23.06.2014