≥льк≥сть зуб≥в в л≥тньому в≥ц≥ впливаЇ на пам'€ть?
 ≥льк≥сть зуб≥в в л≥тньому в≥ц≥ впливаЇ на пам'€ть?
 ≥льк≥сть зуб≥в в л≥тньому в≥ц≥ впливаЇ на пам'€ть?

«уби мають величезний вплив на стан орган≥зму людини. јле нещодавно вчен≥ в≥дкрили абсолютно неспод≥вану роль зуб≥в дл€ здоров'€.

«уби допомагають добре пережовувати њжу, що спри€Ї њњ кращому перетравленню в шлунку. ѕоган≥ зуби найчаст≥ше стають причиною захворювань шлунково-кишкового тракту. як результат, може розвинутис€ хрон≥чний гастрит, бол≥ в кишечнику, запори та ≥нш≥ розлади.

ѕри виникненн≥ в ротов≥й порожнин≥ кар≥Їсу та ≥нших запальних процес≥в п≥двищуЇтьс€ ризик захворювань серц€, нирок, бронх≥альноњ астми, хрон≥чного гаймориту, тонзил≥ту ≥ нав≥ть ревматизму. Ќездоров≥ зуби можуть стати причиною порушенн€ слуху та зору, провокують реакц≥ю шк≥ри ≥ можуть нав≥ть викликати випаданн€ волосс€.

¬еличезне значенн€ зуби мають в творенн≥ мовленн€, а в наш≥ дн≥ њх естетичний вигл€д необх≥дний ≥ дл€ життЇвого усп≥ху. ¬≥домо, що здоров≥ ≥ красив≥ зуби - показник соц≥ального статусу людини.

јле ≥ це ще не все. ¬и€вл€Їтьс€, зуби впливають на функц≥ю пам'€т≥. Ќедавн≥й експеримент показав, що чим менше в людини в л≥тньому в≥ц≥ зуб≥в, тим г≥рше у нењ пам'€ть. ¬чен≥ провели обстеженн€ близько 300 ос≥б у в≥ц≥ старше 55 рок≥в ≥ з'€сували, що €кимось дивним чином функц≥€ пам'€т≥ залежить в≥д к≥лькост≥ р≥дних зуб≥в у рот≥. ” вс≥х учасник≥в на момент експерименту було не менше 22 зуб≥в, при тому, що норма дл€ молодоњ здоровоњ людини - 32 зуба.

ѕоки що вченим не вдалос€ з'€сувати причини под≥бноњ залежност≥ м≥ж на€вн≥стю зуб≥в ≥ пам'€ттю. јле своњми досл≥дженн€ми вони п≥дтвердили под≥бн≥ результати своњх колег, зроблен≥ ран≥ше в ц≥й галуз≥.

¬ивчаючи зв'€зок м≥ж функц≥Їю пам'€т≥ ≥ к≥льк≥стю зуб≥в, ран≥ше вчен≥ ви€вили, що втрата зуб≥в призводить до втрати нейрон≥в ≥ зниженню функц≥њ г≥покампу - област≥ мозку, в≥дпов≥дальноњ за пам'€ть.

÷е привело вчених до висновку, що зв'€зок м≥ж мозком ≥ зубами зд≥йснюЇтьс€ за допомогою зубних нерв≥в. “обто нервов≥ зак≥нченн€ р≥дних зуб≥в посилають в мозок сигнали ≥ частково в≥дпов≥дають за в≥дчутт€ в обличч≥, моторн≥ функц≥њ та ≥нше. ÷е €краз т≥ почутт€, €к≥ доповнюють наше у€вленн€ про навколишн≥й св≥т ≥, можливо, спри€ють запам'€товуванню ≥нформац≥њ.

”чен≥ так само ви€вили й те, що зуби з видаленими нервами ≥ протези не впливають на пам'€ть н≥€ким чином. ÷е, загалом-то, ≥ зрозум≥ло, адже нервов≥ зак≥нченн€ в них в≥дсутн≥.

—тало в≥домо ≥ те, що порушенн€ пам'€т≥ може в≥дбуватис€ у раз≥ р≥зних ≥нфекц≥йних захворювань порожнини рота ≥ €сен, €к≥ згубн≥ дл€ нейрон≥в ≥ ведуть до подальшоњ втрати зуба.


10.06.2014