як реклама псуЇ житт€ ж≥нки?
як реклама псуЇ житт€ ж≥нки?

—в≥т реклами розрахований на ж≥ночу аудитор≥ю. –екламодавц≥ в≥дм≥нно вивчили ж≥ночу психолог≥ю ≥ активно користуютьс€ недол≥ком впевненост≥ в соб≥, тим самим змушуючи купувати свою продукц≥ю.

“аким чином, ж≥нки пост≥йно знаход€тьс€ п≥д тиском ц≥лком вп≥знаваного п≥дтексту: Ђ¬и погано вигл€даЇте, а наша продукц≥€ допоможе вам перетворитис€ї.

” той же час американська ѕсихолог≥чна јсоц≥ац≥€ зробила за€ву, що велика к≥льк≥сть нап≥вголих сексуальних д≥вчат в реклам≥ знижуЇ самооц≥нку ≥ здоров'€ представниць прекрасноњ стат≥.

ƒосл≥дженн€ показали, що ж≥нки набагато част≥ше, н≥ж чолов≥ки, демонструють сексуальн≥сть в реклам≥. «гадайте сам≥: на обкладинках журнал≥в част≥ше зображуютьс€ ж≥ноч≥ нап≥воголен≥ т≥ла, обличч€ моделей демонструють емоц≥њ, що зображують готовн≥сть до сексу. ј частини ж≥ночого т≥ла част≥ше використовуютьс€ в €кост≥ декоративних об'Їкт≥в. Ќаприклад, красив≥ ж≥ноч≥ ноги ви€вл€ютьс€ важлив≥шими вс≥х ≥нших достоњнств ж≥нок.

–еклама завжди п≥дкреслюЇ вкрай висок≥ стандарти ж≥ночоњ краси, часто нереал≥стичноњ. ќсобливо небезпечно таке сприйн€тт€ дл€ д≥вчаток, €к≥ сприймають њх €к зразок дл€ насл≥дуванн€. —ексуал≥зац≥€ реклами призводить до того, що самооц≥нка д≥вчинки грунтуЇтьс€ виключно на њњ статев≥й привабливост≥, а ≥нш≥ €кост≥ ≥гноруютьс€. як результат, д≥вчинка сприймаЇ себе виключно €к об'Їкт дл€ задоволенн€ пристрастей протилежноњ стат≥.

јле чи можна в≥дшукати ж≥нку, €ка не знайде на своЇму т≥л≥ вад? “акий агресивний натиск красивих облич ≥ т≥л в реклам≥ в≥дбиваЇтьс€ на багатьох аспектах здоров'€ ж≥нки. ¬она зменшуЇ впевнен≥сть у своњй привабливост≥, а це часто призводить до емоц≥йних розлад≥в.  р≥м того, спостереженн€ показали, що д≥вчата, €к≥ прагнуть до висот сексуальноњ зовн≥шност≥, менш здатн≥ до концентрац≥њ, лог≥чного мисленн€ ≥ нав≥ть простого математичного рахунку.

ѕри пост≥йному спогл€данн≥ ≥деальних спокусливих т≥л моделей в реклам≥, ж≥нки не сприймають своЇ т≥ло таким, €ке воно Ї, найчаст≥ше соромл€тьс€ його ≥ нав≥ть не любл€ть. ¬с≥ ц≥ комплекси накладають суттЇвий в≥дбиток на здоров'њ ≥ самооц≥нц≥ ж≥нки. ¬ результат≥ вона починаЇ купувати абсолютно непотр≥бн≥ реч≥ з в≥рою, що волод≥нн€ ними поверне њй в≥ру в себе. јле все це д≥Ї тимчасово. „ерез час знову приходить думка: Ђя недостатньо привабливаї.

ѕо сут≥, реклама косметики Ї антирекламою ж≥нки ≥з звичайною середньостатистичною зовн≥шн≥стю. ¬чен≥ провели експеримент, щоб з'€сувати, €кий удар завдаЇ така реклама по самооц≥нц≥ прекрасних дам.

√руп≥ добровольц≥в запропонували дивитис€ на декоративну косметику, парфуми або косметику л≥кувальну, маскуючу недол≥ки. ¬с≥ товари були представлен≥ в рекламному ролику або фотореклами з блискучим або нейтральним б≥лим фоном. ¬ результат≥ ви€вилос€, що реклама декоративноњ косметики знижувала самооц≥нку ж≥нок. ¬и€вилос€, що реклама декоративноњ косметики викликаЇ в головах ж≥нок думки про те, що њх зовн≥шн≥сть далека в≥д досконалост≥. ѕри цьому спрацьовував ≥ той фактор, що декоративна косметика рекламувалас€ без участ≥ моделей. Ќав≥ть у цьому випадку в≥дбувалос€ пор≥вн€нн€ себе з ≥деальним образом.


07.06.2014