Ѕактер≥њ правл€ть балом!
Ѕактер≥њ правл€ть балом!

”же багато проведено досл≥джень, €к≥ довод€ть, що бактер≥њ Ї нев≥д'Їмною ≥ нав≥ть необх≥дною частиною нашого житт€. Ќедавно в≥дразу к≥лька американських ун≥верситет≥в зробили ще один ц≥кавий висновок: м≥кроби визначають харчову повед≥нку людини та њњ харчов≥ пристраст≥.

¬чен≥ по€снюють, що бактер≥альн≥ види розр≥зн€ютьс€ за поживними речовинами, €к≥ необх≥дн≥ њм. “обто одним, наприклад, потр≥бен цукор, ≥ншим - жир. јле вони не т≥льки змагаютьс€ один з одним за њжу ≥ своЇ м≥сце в екосистем≥, а й пересл≥дують р≥зн≥ ц≥л≥.

¬ даний час ще немаЇ в≥дпов≥д≥, €к саме це в≥дбуваЇтьс€, але кишковий м≥кроб здатний впливати на наш≥ р≥шенн€, випускаючи сигнальну молекулу в наш кишечник. ¬≥домо, що дане сп≥втовариство м≥кроб≥в пов'€зано з ≥мунною, ендокринною та нервовою системами, а тому њх сигнали надають вплив на ф≥з≥олог≥чну ≥ повед≥нкову реакц≥ю людини.

ќдин з автор≥в досл≥дженн€  арло ћарлей стверджуЇ, що розроблен≥ ними д≥Їти робл€ть величезний вплив на м≥кробн≥ попул€ц≥њ в кишечнику. ¬ орган≥змах €понц≥в знайден≥ нав≥ть так≥ бактер≥њ, €к≥ перетравлюють водорост≥, так €к водорост≥ вельми попул€рн≥ в рац≥он≥ ц≥Їњ крањни.

¬ ход≥ досл≥джень було встановлено, що кишков≥ бактер≥њ керують нашими харчовими р≥шенн€ми, д≥ючи через блукаючий нерв, €кий з'ЇднуЇ 100 000 000 нервових кл≥тин з травного тракту в основ≥ мозку.

ўо з'€сували вчен≥? ¬и€вилос€, що бактер≥њ легко ман≥пулюють повед≥нкою ≥ настроЇм, шл€хом зм≥ни нервових сигнал≥в в блукаючому нерв≥. ¬они зм≥нюють смаков≥ рецептори, виробл€ють токсини, щоб змусити нас почувати себе погано, а пот≥м випускають х≥м≥чн≥ Ђзаохоченн€ї, щоб знову змусити нас почувати себе добре.

≈ксперимент з мишами показав, що де€к≥ штами бактер≥й зб≥льшують тривожну повед≥нку.  л≥н≥чне досл≥дженн€ показало, що вживанн€ пробиотика з вм≥стом певних лактобактер≥й, покращуЇ настр≥й.

«араз вчен≥ мають нам≥р продовжити досл≥дженн€, €ке ще б≥льше розпов≥сть про владу бактер≥й над нашим орган≥змом. Ќаприклад, чи змусить трансплантац≥€ бактер≥й, що вимагають поживн≥ речовини з водоростей, поњдати нас б≥льше водоростей?


05.06.2014