‘армаколог≥€ майбутнього: р≥зн≥ л≥ки дл€ чолов≥к≥в ≥ ж≥нок
‘армаколог≥€ майбутнього: р≥зн≥ л≥ки дл€ чолов≥к≥в ≥ ж≥нок
‘армаколог≥€ майбутнього: р≥зн≥ л≥ки дл€ чолов≥к≥в ≥ ж≥нок

ƒе€к≥ вчен≥ вже давно пропонують п≥дходити до л≥куванн€ за статевою ознакою. ј недавно з'€вилис€ нов≥ докази того, що чолов≥кам ≥ ж≥нкам потр≥бн≥ р≥зн≥ л≥ки.

—постереженн€ давно показали, що ж≥нки, наприклад, б≥льше схильн≥ до депрес≥њ ≥ бул≥м≥њ, а чолов≥ки до хвороби ѕарк≥нсона.

¬ ход≥ досл≥джень мозку чолов≥ка ≥ ж≥нки було встановлено, що в≥н маЇ р≥зну структуру. Ќа основ≥ цього вчен≥ вважають, що л≥ки майбутнього повинн≥ бути р≥зними дл€ чолов≥к≥в ≥ ж≥нок.

ƒо таких висновк≥в призвели вельми ц≥кав≥ спостереженн€. Ѕуло встановлено, що м≥ж формуванн€м статевих орган≥в ≥ формуванн€м мозку досить значна р≥зниц€ в час≥. якщо статев≥ органи формуютьс€ в перш≥й половин≥ ваг≥тност≥, то структура мозку - у друг≥й половин≥ ≥ частково п≥сл€ народженн€. ¬чен≥ вважають, що саме це створюЇ ймов≥рн≥сть Ђпомилки природиї, коли стать людини не сп≥впадаЇ з Ђстаттюї мозку.

ƒоктор ƒ≥к —вааб з ≤нституту досл≥дженн€ мозку в јмстердам≥ прот€гом тривалого часу вивчав транссексуал≥в, €к≥ стверджували, що з ранн≥х рок≥в в≥дчували, що народилис€ в Ђчужомуї т≥л≥. –озбираючись в под≥бних випадках, вчен≥ ви€вили у де€ких чолов≥к≥в ж≥ночу структуру мозку. Ќалежн≥сть стат≥ мозку частково визначаЇтьс€ р≥внем р≥зних гормон≥в: у ж≥нок переважаЇ естроген, а у чолов≥к≥в - тестостерон.

ƒал≥ вчен≥ ви€вили, що гормони можуть провокувати р≥зн≥ захворюванн€. “ак, у ж≥нок, €к≥ страждають в≥д розс≥€ного склерозу, р≥вень чолов≥чого тестостерону набагато нижчий, н≥ж у здорових ж≥нок. “ака ж залежн≥сть спостер≥гаЇтьс€ у випадках хвороби ѕарк≥нсона, €ка набагато ширше поширена серед чолов≥к≥в.

¬чен≥ з ≤мпер≥ал коледжу Ћондона висунули верс≥ю, що естроген може в≥д≥гравати захисну роль дл€ нейрон≥в. ÷е п≥дтвердили й експерименти з лабораторними щурами.

‘ах≥вц≥ думають, що в орган≥зм≥ ≥снуЇ €кась запрограмована реакц≥€ на Ђчужор≥дн≥ї гормони. “обто л≥ки можуть викликати р≥зну реакц≥ю на ж≥ночий ≥ чолов≥чий орган≥зм.

« ц≥Їю верс≥Їю погодилис€ багато вчених, €к≥ давно пом≥тили, що р≥вень гормон≥в у ж≥ночому орган≥зм≥ пост≥йно зм≥нюЇтьс€, на в≥дм≥ну в≥д чолов≥чого, а це може впливати на ефект, €кий надають л≥ки.

ќсобливо €скраво це видно в пер≥од ваг≥тност≥, коли мозок ж≥нки, за спостереженн€ми досл≥дник≥в, зменшуЇтьс€, а в перш≥ п≥вроку п≥сл€ полог≥в поступово в≥дновлюЇтьс€. « чим це пов'€зано, вчен≥ до цих п≥р не з'€сували.


29.05.2014