14 п≥дказок, €к допомогти своЇму т≥лу у важк≥ хвилини
14 п≥дказок, €к допомогти своЇму т≥лу у важк≥ хвилини
14 п≥дказок, €к допомогти своЇму т≥лу у важк≥ хвилини

“≥ло людини - складний механ≥зм, безпереб≥йна робота €кого залежить в≥д багатьох фактор≥в. ЅуваЇ, що неполадки трапл€ютьс€ в сам≥ в≥дпов≥дальн≥ моменти, або просто принос€ть масу дискомфорту. ќднак ≥снують способи, €к≥ допоможуть впоратис€ з неприЇмност€ми.

1. якщо не даЇ дихати закладений н≥с

Ќатисн≥ть€зиком на п≥днеб≥нн€ ≥ помасажуйте пальцем м≥ж бровами. ÷е викличе воруш≥нн€ сошника, €кий утворюЇ задню частину носовоњ перегородки. “акий трюк допоможе зн€ти закладен≥сть носа в межах 20 секунд.

2. якщо сильно дере горло

ѕомасажуйте мочку вуха. “аким чином активуютьс€ вушн≥ рецептори ≥ рефлекторно з'€витьс€ спазм в горл≥, що знизить перш≥нн€.

3. якщо ви не можете розчути бурмот≥нн€ сус≥да

ќберн≥тьс€ до нього правим вухом, так €к воно краще вловлюЇ невиразну вимову. ј ось тиху мелод≥ю допоможе розчути л≥ве вухо, так €к воно б≥льш чуйно до музичних перелив≥в.

4. якщо ви чолов≥к ≥ вам дуже необх≥дний туалет

¬икличте у себе думки про секс. ÷е в≥дразу полегшить хвилини вимушеного терп≥нн€, так €к сечовипусканн€ ≥ секс - взаЇмовиключн≥ пон€тт€.

5. якщо печ≥€ заважаЇ заснути

—пробуйте спати на л≥вому боц≥. —постереженн€ показали, що таке положенн€ т≥ла зменшуЇ вкиданн€ сол€ноњ кислоти з шлунку в стравох≥д. ÷е пов'€зано з тим, що при положенн≥ на правому боц≥ кут м≥ж стравоходом ≥ шлунком зменшуЇтьс€, тому потрапл€нн€ в стравох≥д кислоти стаЇ скрутним.

6. якщо ви в≥дчуваЇте страх перед уколом

ѕ≥д час введенн€ голки прокашл€йтесь. ÷е зменшить б≥ль за рахунок зб≥льшенн€ тиску в грудн≥й кл≥тц≥ ≥ спинномозковоњ р≥дини, що знизить чутлив≥сть больових рецептор≥в.

7. якщо ви обпекли палець

ўоб зменшити ймов≥рн≥сть по€ви пухир≥в, приклад≥ть до потерп≥лого м≥сц€ подушечку ≥ншого пальц€. ÷е, звичайно, не так ефективно дасть можлив≥сть впоратис€ з болем, €к шматочок льоду, зате позбавить в≥д тривалого л≥куванн€ пухир≥в.

8. якщо розбол≥вс€ зуб

ƒопоможе полегшити б≥ль розтиранн€ кубика льоду по тильн≥й сторон≥ долон≥ в перетинц≥ м≥ж великим ≥ вказ≥вним пальц€ми. “ак≥ д≥њ заблокують больов≥ сигнали в≥д хворого зуба до мозку.

9. якщо у вас носова кровотеча

ѕоклад≥ть шматочок вати на €сна за вуздечкою на верхн≥й щелеп≥ ≥ сильно притисн≥ть. ÷е п≥двищить тиск на передню частину носовоњ перегородки ≥ зменшить кровотечу.

10. якщо п≥сл€ проб≥жки забол≥ло в боц≥

«роб≥ть видих при перенесенн≥ ваги т≥ла на л≥ву ногу. “аким чином ви зменшите тиск печ≥нки на д≥афрагму, що знизить больов≥ в≥дчутт€ в боц≥. Ѕагато людей робл€ть видих, наступаючи на праву ногу, чим т≥льки зб≥льшують тиск на печ≥нку.

11. якщо напередодн≥ ввечер≥ ви перебрали з≥ спиртним ≥ тепер в≥дчуваЇте запамороченн€

ѕросто в≥зьм≥тьс€ рукою за ст≥йкий предмет ≥ пост≥йте так €кийсь час. —права в тому, що р≥дина, що знаходитьс€ у внутр≥шньому вус≥, т≥Їњ ж щ≥льност≥, що ≥ кров. –озбавл€ючи кров, алкоголь п≥двищуЇ щ≥льн≥сть р≥дини у внутр≥шньому вус≥ ≥ п≥дн≥маЇ куполу, регулюючу р≥вновагу. ѕри цьому мозок перестаЇ правильно сприймати положенн€ т≥ла. ≤ нав≥ть той факт, що ви щ≥льно стоњте на земл≥, не допоможе в дан≥й ситуац≥њ. ј ось тактильн≥ в≥дчутт€ в≥д руки допомагають мозку позбавитис€ в≥д неправильного враженн€.

12. якщо затекла рука

«роб≥ть к≥лька обертальних рух≥в головою. «ат≥канн€ руки часто викликано затисненн€м нерв≥в шийними м'€зами. –ухаючись, ви допоможете нервам зв≥льнитис€, ≥ чутлив≥сть руки в≥дновитьс€.

13. якщо вам необх≥дно завчити складну ≥нформац≥ю

 ≥лька раз≥в повтор≥ть текст перед сном. ѕ≥д час сну мозок упор€дковуЇ ≥нформац≥ю та переводить њњ в довгострокову пам'€ть. ѕрокинувшись вранц≥, ви ви€вите, що прекрасно запам'€тали текст.

14. якщо вам складно при п≥рнанн≥ д≥стати дно басейну

«роб≥ть к≥лька коротких вдих≥в. ÷е дасть вам ще 10 секунд, так €к мозок буде думати, що у вас Ї в запас≥ достатн€ к≥льк≥сть кисню, так ви зможете виконати задумане.