як вчен≥ по€снюють природу ген≥альност≥?
як вчен≥ по€снюють природу ген≥альност≥?
як вчен≥ по€снюють природу ген≥альност≥?

„ому б≥льш≥сть людей народжуЇтьс€ з перес≥чним розумом, а де€ких природа над≥л€Ї ген≥альними зд≥бност€ми? ѕрот€гом багатьох дес€тил≥ть вчен≥ намагаютьс€ зрозум≥ти, у чому причина ген≥альност≥.

Ќедавно було зроблено в≥дкритт€: немовл€ вже народжуЇтьс€ ген≥альним математиком або композитором через гормональний наб≥р балансу в орган≥зм≥ матер≥ п≥д час ваг≥тност≥.

ѕрофесор ћарт≥ ћраз≥к, психолог з ун≥верситету јльберти (—Ўј), вив≥в на новий р≥вень довг≥ дискус≥њ про природу ген≥альност≥. ¬чений стверджуЇ, що за природою ген≥альн≥сть - це €вище б≥олог≥чне. ѕо€снюЇтьс€ це тим, що внутр≥шньоутробний надлишок тестостерону стимулюЇ б≥льш ≥нтенсивне формуванн€ зв'€зк≥в у мозку, особливо в прав≥й частц≥ лобовоњ кори. ƒо таких висновк≥в в≥н д≥йшов п≥сл€ кл≥н≥чних досл≥джень обдарованих людей.

Ќа п≥дстав≥ даних, отриманих за допомогою ћ–“, професор припустив, що за обдарован≥стю стоњть щось б≥льше, н≥ж генетика ≥ спри€тливе оточенн€.

“аку за€ву вносить св≥й вклад в недов≥ру ≥дењ про ранн≥й розвиток. «а аналог≥Їю професор ћразек припускаЇ, що ≥ недол≥к когн≥тивних зд≥бностей закладаЇтьс€ в утроб≥ матер≥, зокрема, в результат≥ нестач≥ природного р≥вн€ тестостерону. ¬одночас вчений стверджуЇ, що необх≥дн≥ додатков≥ досл≥дженн€, а штучне введенн€ тестостерону навр€д чи допоможе.

ўе одне в≥дкритт€ зробили вчен≥ ћ≥чиганського ун≥верситету. ¬они провели експеримент, в результат≥ €кого змогли за€вити, що ген≥€ми все-таки не народжуютьс€, а стають. Ќа њх думку, необх≥дним дл€ цього фактором Ї ч≥тке дотриманн€ сп≥вв≥дношенн€ Ђправильних ген≥вї ≥ певноњ повед≥нки людини.

¬ експеримент≥ було зад≥€но близько 850 пар близнюк≥в, серед €ких були €к одно€йцев≥, так ≥ дву€йцевие. ¬ ход≥ експерименту вчен≥ шукали схожост≥ ≥ в≥дм≥нност≥ в повед≥нц≥ ≥ розумових зд≥бност€х.

¬ ход≥ цих досл≥д≥в вдалос€ встановити, що схож≥сть дву€йцевих близнюк≥в становить не менше 50%, а ось одно€йцев≥ схож≥ на вс≥ 100%. ѕ≥сл€ проведених досл≥джень вчен≥ встановили, що гени, €к≥ в≥дпов≥дають за ген≥альн≥сть людини, €к правило, актив≥зуютьс€ в ранн≥ роки житт€. јле €кщо нав≥ть цього з €кихось причин не в≥дбулос€, то не варто сумн≥ватис€ в тому, що вони нагадають про себе прот€гом житт€.


18.05.2014