’роп≥нн€ небезпечне дл€ здоров'€ ≥ особистого житт€
’роп≥нн€ небезпечне дл€ здоров'€ ≥ особистого житт€
’роп≥нн€ небезпечне дл€ здоров'€ ≥ особистого житт€

ƒоведено, що в 10% випадк≥в причиною розлученн€ Ї хроп≥нн€. „и не Ї це достатн≥м приводом дл€ усуненн€ даноњ проблеми?

’роп≥нн€, його ≥нтенсивн≥сть та своЇр≥дн≥сть давно стали темою жарт≥в ≥ анекдот≥в. ѕроте в житт≥ все ви€вл€Їтьс€ не так весело.  оли з ноч≥ в н≥ч вам не даЇ виспатис€ гурк≥т хроп≥нн€ п≥д боком, то напруги в стосунках ц≥лком зрозум≥л≥.

„ому виникаЇ хроп≥нн€?

’роп≥нн€ утворюЇтьс€, коли пот≥к пов≥тр€, що видихаЇтьс€, породжуЇ в≥брац≥ю м'€ких тканин верхн≥х дихальних шл€х≥в. “ак €к у сн≥ м'€зи п≥днеб≥нн€ розслаблен≥, то в≥д проход€щого через них потоку пов≥тр€, вони починають в≥брувати, виливаючись характерними звуками. Ѕ≥льш≥сть людей хропе саме на вдиху.

’роп≥ти можуть люди в будь-€кому в≥ц≥, нав≥ть д≥ти, але част≥ше все-таки це €вище зустр≥чаЇтьс€ у л≥тн≥х людей. ѕричина в тому, що з роками мускулатура верхн≥х дихальних шл€х≥в втрачаЇ еластичн≥сть ≥ п≥д час сну вони частково ви€вл€ютьс€ перекрит≥.

—татистика стверджуЇ, що хроп≥нн€ б≥льшою м≥рою притаманне чолов≥кам (40%), але ≥ ж≥нки теж страждають в≥д нього (24%).

ћедики вид≥л€ють чотири основн≥ причини хроп≥нн€:

- викривлена ​​носова перегородка,

- аденоњди в нос≥,

- подовжений п≥днеб≥нний €зичок,

- зб≥льшен≥ мигдалини.

„асто хроп≥нн€ пересл≥дуЇ огр€дних людей. ќжир≥нн€ спри€Ї накопиченню жировоњ тканини в област≥ задньоњ ст≥нки глотки, а це додатково звужуЇ дихальн≥ шл€хи.

ƒодатковими факторами, €к≥ можуть примусити вашу носоглотку просп≥вати всю н≥ч безперервно, служать алкоголь, кур≥нн€ ≥ наркотики. Ќ≥котин дратуЇ ≥ запалюЇ слизову гортан≥, викликаючи набр€кл≥сть ≥ звужуючи ст≥нки глотки ≥ трахењ. јлкоголь розслаблюЇ вс≥ м'€зи т≥ла, в тому числ≥ ≥ дихальних шл€х≥в. ќсь чому людина, €ка Ђприйн€ла на грудиї, хропе голосн≥ше ≥ довше тверезоњ.

як впоратис€ з хроп≥нн€м?

якщо чуже хроп≥нн€ докучаЇ вам, то можна просто вз€ти в оберемок ковдру ≥ подушку ≥ перем≥ститис€ в ≥ншу к≥мнату. јле хроп≥нн€ завдаЇ шкоди не т≥льки оточуючим, але ≥ самому хропону. “ак≥ люди част≥ше за ≥нших страждають в≥д високого кров'€ного тиску, ≥шем≥чноњ хвороби серц€, серцевоњ аритм≥њ ≥ крововиливу в мозок. ’роп≥нн€ в таких випадках виступаЇ сигналом на€вност≥ неполадок в орган≥зм≥.

—учасна медицина пропонуЇ к≥лька метод≥в л≥куванн€ хроп≥нн€ (ронхопат≥њ). ќдним з останн≥х стало л≥куванн€ електрикою. ƒосл≥дники з британського Guy's and St Thomas 'NHS Foundation Trust винайшли новий спос≥б боротьби з хроп≥нн€м, €кий пол€гаЇ в застосуванн≥ електричних розр€д≥в невеликоњ потужност≥.

¬чен≥ встановили, що €кщо в процес≥ глибокого сну до розслаблених м'€з≥в гортан≥ п≥двести слабкий електричний струм, то в≥н змусить напружитис€ в≥дпов≥дн≥ м'€зи, тим самим в≥дкриваючи пр€мий доступ пов≥тр€, ≥ хроп≥нн€ зупинитьс€.

Ќа основ≥ цих принцип≥в був сконструйований прилад. ƒва електрода за допомогою пристосувань приЇднуютьс€ з двох стор≥н нижньоњ щелепи. Ћегк≥ розр€ди, що надход€ть, тримають м'€зи в област≥ шињ в напруз≥, запоб≥гаючи храпу. ѕравда, поки ще не €сно, коли такий прилад буде застосовуватис€ в медичн≥й практиц≥, ≥ наск≥льки в≥н безпечний ...