як вроджений ≥мун≥тет впливаЇ на част≥ застуди немовл€т?
як вроджений ≥мун≥тет впливаЇ на част≥ застуди немовл€т?
як вроджений ≥мун≥тет впливаЇ на част≥ застуди немовл€т?

—ьогодн≥ в св≥тл≥ тенденц≥њ збереженн€ здоров'€ ≥ довгол≥тт€ надзвичайно попул€рна тема ≥мун≥тету.

ƒ≥йсно, Ї люди, €к≥ пост≥йно хвор≥ють, а ≥нш≥ пон€тт€ не мають про хвороби, а €кщо й трапл€Їтьс€ €кась травма, то заживаЇ, €к кажуть в народ≥, €к Ђна собац≥ї. „ому так в≥дбуваЇтьс€?

ƒе€к≥ л≥кар≥ схильн≥ це пов'€зувати з вродженим ≥мун≥тетом людини: у когось в≥н м≥цний, а комусь д≥ставс€ слабенький. ¬ такому випадку, нам хочетьс€ забезпечити хорошим ≥мунним захистом наших д≥тей. ўо ми сьогодн≥ можемо знати про це?

ƒва роки тому експерти школи медицини ¬ашингтонського ун≥верситету провели досл≥дженн€, в ход≥ €кого з'€сували, що при народженн≥ дитини можуть бути ви€влен≥ вроджен≥ в≥дм≥нност≥ в ≥мунн≥й систем≥. ¬ченими був створений тест, €кий при народженн≥ дитини дозвол€Ї визначити, наск≥льки висока ймов≥рн≥сть того, що на першому роц≥ житт€ малюк буде часто хвор≥ти простудними захворюванн€ми.

«а словами досл≥дник≥в, на першому роц≥ житт€ респ≥раторн≥ захворюванн€ вражають тих д≥тей, €к≥ мають знижену ≥мунну в≥дпов≥дь на в≥руси, про що можна судити за зразком пуповинноњ кров≥ на антит≥ла до збудник≥в р≥зних √–¬≤.

як правило, грудн≥ д≥ти не застуджуютьс€, €кщо ще в материнськ≥й утроб≥ набувають пасивний ≥мун≥тет до в≥русних ≥нфекц≥й дихальних шл€х≥в. ѕроте буваЇ й таке, що в кров≥ у ж≥нки немаЇ захисних антит≥л до певних збудник≥в √–«, тод≥ малюк починаЇ температурити ≥ страждати в≥ж нежитю. «азвичай респ≥раторн≥ в≥русн≥ ≥нфекц≥њ у маленьких д≥тей переб≥гають легко, але ≥нод≥ можуть викликати ц≥лий д≥апазон реакц≥й: в≥д звичайноњ застуди до серйозного запаленн€ леген≥в.

ўоб визначити, €кий вплив надал≥ вродженого против≥русного ≥мун≥тету на оп≥рн≥сть орган≥зму в≥русам, вчен≥ провели експеримент. ¬они розгл€нули зразки кров≥, вз€т≥ пр€мо в пологовому зал≥ у 82 немовл€т. « пуповинноњ кров≥ було вид≥лено певний тип б≥лих кров'€них кл≥тин - моноцити, ≥ ≥нф≥кован≥ респ≥раторними в≥русами. ѕ≥сл€ цього було вим≥р€но к≥льк≥сть вибраного у в≥дпов≥дь на в≥рус б≥лка гамма-≥нтерферону.

¬и€вилос€, що немовл€та з низькими р≥вн€ми гамма-≥нтерферону не просто мали част≥ застуди в перший р≥к житт€, але ≥ част≥ше страждали захворюванн€ми навколоносових пазух та вуха ≥ пневмон≥€ми.

ƒосл≥дженн€ поставило перед медиками задачу розробити пор≥вн€но простий спос≥б визначенн€ на€вност≥ недол≥к≥в в ≥мунн≥й систем≥, що в майбутньому допоможе створити л≥ки, €к≥ п≥двищить вроджений ≥мун≥тет людини.