ѕћ— м≥н€Ї роботу мозку ж≥нки
ѕћ— м≥н€Ї роботу мозку ж≥нки
ѕћ— м≥н€Ї роботу мозку ж≥нки

ўе пару дес€тил≥ть тому вважалос€, що передменструальний синдром (ѕћ—) - в≥дм≥нне виправданн€ ж≥ночим капризам. —ьогодн≥ точно в≥домо, що напередодн≥ критичних дн≥в ж≥ночий настр≥й п≥д впливом оскажен≥лих гормон≥в непередбачуваний.

¬чен≥ зац≥кавилис€ процесами, €к≥ в≥дбуваютьс€ в мозку ж≥нки в момент настанн€ менструац≥њ, коли в њњ орган≥зм≥ в≥дбуваЇтьс€ викид гормон≥в. Ѕ≥льш того, вир≥шили допомогти ж≥нкам справл€тис€ з симптомами ѕћ—.

ѕерш≥ результати досл≥джень вказали на те, що стимулюванн€ активност≥ мозкового центру, €кий в≥дпов≥даЇ за емоц≥њ, допомагаЇ де€ким ж≥нкам збер≥гати стаб≥льну емоц≥йну р≥вновагу, незважаючи на провокац≥ю з боку гормон≥в.

ќднак не так вже й багато досл≥дник≥в займалос€ вивченн€м повед≥нки мозку в цей неспок≥йний дл€ ж≥нки час. ≤ це при тому, що статистика показуЇ, що 75% ж≥нок репродуктивного в≥ку скаржатьс€ на перепади настрою ≥ ф≥зичний дискомфорт в передменструальний пер≥од.

¬чен≥ провели досл≥дженн€ за участю 12 ж≥нок, у €ких прот€гом циклу про€вл€вс€ ст≥йкий емоц≥йний стан, щоб отримати дан≥, в≥д €ких можна в≥дштовхуватис€ надал≥. Ѕув проведений р€д тест≥в, серед €ких ≥ скануванн€ мозку. “ак≥ тести проводилис€ дв≥ч≥ прот€гом м≥с€чного циклу - перший раз п≥д час передменструального циклу, а другий приблизно через 10 дн≥в.

¬ ход≥ досл≥дженн€ ж≥нок просили натискати в≥дпов≥дну кнопку при по€в≥ на екран≥ сл≥в, викликають позитивну ≥ негативну реакц≥ю. ¬ момент виконанн€ завданн€ мозок ж≥нок п≥ддававс€ скануванню з використанн€м магн≥тно-резонансного методу, за допомогою €кого вим≥рюютьс€ найменш≥ метабол≥чн≥ зм≥ни в мозку. ”вага досл≥дник≥в сконцентрувалас€ на середн≥й лобно-очно€мков≥й област≥ кори мозку, що в≥дпов≥даЇ за емоц≥йний контроль.

—постереженн€ показали, що емоц≥йна реакц≥€ ж≥нок на слова особливо не в≥др≥зн€лас€ прот€гом м≥с€ц€, що п≥дтверджуЇ ту обставину, що вони не страждали в≥д ѕћ—. ѕроте активн≥сть в середн≥й лобно-очно€мков≥й област≥ кори мозку р≥зко п≥двищувалас€ п≥д час передменструального пер≥оду.

ѕроанал≥зувавши ц≥ дан≥, вчен≥ припустили, що сплеск мозковоњ д≥€льност≥ допомагаЇ ж≥нкам збер≥гати стаб≥льн≥сть свого емоц≥йного стану п≥д час п≥двищенн€ р≥вн€ гормон≥в. “епер вони почали збирати дан≥ про активн≥сть мозковоњ д≥€льност≥ у ж≥нок, €к≥ скаржатьс€ на перепади настрою, щоб подивитис€, наск≥льки у них п≥двищуЇтьс€ активн≥сть мозку.  р≥м того, вченим доведетьс€ досл≥джувати в≥дм≥нност≥ в р≥вн≥ гормон≥в м≥ж цими ж≥нками, щоб результати досл≥джень були коректними.

¬ даний час досл≥дженн€ активност≥ мозку ≥ емоц≥й п≥д час ѕћ— на початковому етап≥. ¬чен≥ т≥льки почали використовувати метод скануванн€, щоб зрозум≥ти, €к горомони впливають на д≥€льн≥сть мозку.