√учна музика в навушниках може привести до глухоти
√учна музика в навушниках може привести до глухоти
  √учна музика в навушниках може привести до глухоти

¬инах≥дники касетного магн≥тофона з навушниками в 1979 роц≥ не припускали, €ку небезпеку може принести њх д≥тище дл€ молод≥. —ьогодн≥ британськ≥ фах≥вц≥ попереджають, що любител€м слухати музику в навушниках загрожуЇ ≥стотне пог≥ршенн€ слуху. ѕри цьому зм≥на слуху п≥д впливом гучного шуму буде незворотньою.

Ќевт≥шна статистика св≥дчить про стр≥мке зниженн€ слуху у молод≥ через прослуховуванн€ гучноњ музики в навушниках. “им не менш, сьогодн≥ п≥дл≥тки в навушниках на вулиц≥, у громадському транспорт≥ - звичайне €вище. јле мало хто з них замислюЇтьс€, €к звук в навушниках впливаЇ на слух.

 ожному з нас доводилос€ в≥дчувати на соб≥ вплив гучноњ музики. ѕам'€таЇте дзв≥н у вухах п≥сл€ виходу з клубу або концертного залу? ƒе€кий час п≥сл€ концерту ми в≥дчуваЇмо зниженн€ слуху ≥ нав≥ть розмовл€Їмо голосн≥ше звичайного. јле €кщо п≥сл€ музичного заходу орган≥зму потр≥бно к≥лька годин, щоб в≥дновитис€, то при щоденному вплив≥ на вуха звук≥в ћ–3-плеЇра часу на в≥дновленн€ може не залишитис€ ...

„им жертвують молод≥ люди через бажанн€ не розлучатис€ з улюбленою музикою? «апамороченн€м, дзвоном у вухах, зниженн€м або нав≥ть втратою слуху.

ѕрирода влаштувала наш слуховий апарат таким чином, що м'€зи слухового проходу обмежують доступ небезпечних коливань у внутр≥шнЇ вухо при вплив≥ гучних низьких ≥ високочастотних звук≥в. ќднак €кщо гучн≥ звуки тривалий час не припин€ютьс€, м'€зи просто здаютьс€ ≥ перестають захищати внутр≥шнЇ вухо. ÷е призводить до пошкоджень особливих волоскових кл≥тин, в≥дпов≥дальних за передачу ≥мпульсу в мозок.

Ќайб≥льшу небезпеку дл€ вуха несуть гучн≥ висок≥ частоти, на другому м≥сц≥ - низьк≥. ѕрирода передбачила в нашому вус≥ захист лише в≥д короткочасних гучних звук≥в, а тривалий вплив рано чи п≥зно призведе до зниженн€ слуху.

Ѕританськ≥ фах≥вц≥ з товариства глухих та слабочуючих ЂAction on Hearing Lossї опитали б≥льше тис€ч≥ людей з нормальним слухом, €к≥ слухають музику в громадському транспорт≥, п≥д час п≥ших прогул€нок або €к звуковий фон п≥д час роботи. 30% опитаних пов≥домили, що слухають улюблен≥ композиц≥њ досить голосно ≥ не особливо переживають через це.

–азом з тим досл≥дники встановили, що кожен дес€тий британець страждаЇ т≥нн≥тусом - пост≥йним дзвоном у вухах. Ќер≥дко цей стан супроводжуЇтьс€ почутт€м страху ≥ тривоги, безпорадност≥, що значно пог≥ршуЇ €к≥сть житт€.

Ќа жаль, поки ще на плеЇрах немаЇ гр≥зного попередженн€ про насл≥дки гучного прослуховуванн€ музики. “ому завданн€ дорослих пол€гаЇ в тому, щоб знайти аргументоване по€сненн€ ≥ про€вити терп≥нн€, щоб розпов≥сти дитин≥ про шкоду прослуховуванн€ гучноњ музики. ƒонес≥ть до нього, що поганий слух, а тим б≥льше глухота, можуть в майбутньому стати перешкодою нормального житт€.

ўоб уникнути сумних насл≥дк≥в, всього лише ≥ потр≥бно - дозувати прослуховуванн€ музики на плеЇр≥ ≥ використовувати допустиму гучн≥сть, при €к≥й можливо розчути мовленн€ людини, €ка знаходитьс€ поруч.