јпендицит можна вил≥кувати антиб≥отиками?
јпендицит можна вил≥кувати антиб≥отиками?
јпендицит можна вил≥кувати антиб≥отиками?

јпендицит Ї л≥дером серед вс≥х х≥рург≥чних хвороб. ¬≥н може бути €к у дорослих, так ≥ у д≥тей. ўоб уникнути небезпечних насл≥дк≥в апендициту, потр≥бно добре знати його симптоми ≥ не баритис€ з л≥куванн€м.

ƒо цих п≥р вчен≥ точно не знають, дл€ чого потр≥бен орган≥зму апендицит. јле Ї припущенн€, що саме в апендикс≥ виробл€ютьс€ речовини, що в≥дпов≥дають за ≥мун≥тет людини.

ѕри п≥дозр≥ на апендицит необх≥дно терм≥ново викликати ЂЎвидку допомогуї. ѕоки не прињхали л≥кар≥, н≥ в €кому раз≥ не можна прикладати до хворого м≥сц€ гр≥лку або ≥нше м≥сцеве тепло. ÷е лише посилить процес розмноженн€ м≥кроб≥в. Ќе можна також приймати н≥€к≥ знеболююч≥ засоби, щоб не порушити кл≥н≥чну картину захворюванн€. Ќа сьогодн≥ л≥кар€м в≥домо лише одне л≥куванн€ гострого апендициту - оперативне видаленн€ червопод≥бного в≥дростка.

ќднак нещодавно вчен≥ нотт≥нгенского  орол≥вського центру медицина запропонували л≥кувати апендицит за допомогою антиб≥отик≥в. ¬они провели досл≥дженн€ за участю 900 хворих, 430 з €ких перенесли операц≥ю, а ≥нш≥ л≥кувалис€ антибактер≥альними засобами. ¬ результат≥ 63% хворих, по в≥дношенню до €ких застосовувалас€ антибактер≥альна терап≥€, усп≥шно завершили курс л≥куванн€, ≥ прот€гом року у них б≥льше не спостер≥галос€ симптом≥в рецидиву або розвитку хвороби.

ј ось ризик подальшого розвитку ускладненн€ п≥сл€ х≥рург≥чного втручанн€ у оперованих пац≥Їнт≥в на 31% вище. јвтори досл≥дженн€ в≥дзначили, що п≥д час спостереженн€ в стац≥онар≥ ефективн≥сть л≥куванн€ обома способами практично не в≥др≥зн€лас€. ÷е дозвол€Ї, на думку вчених, починати первинне л≥куванн€ апендициту без прогнозованих ускладнень за допомогою антибактер≥альних препарат≥в. ƒосл≥дники в≥дзначають, що операц≥€ з видаленн€ червопод≥бного в≥дростка необх≥дна при по€в≥ симптом≥в перитон≥ту.


29.05.2014