÷€ дел≥катна проблема геморою
÷€ дел≥катна проблема геморою
 ÷€ дел≥катна проблема геморою

¬ епоху поголовноњ комп'ютеризац≥њ, €ка посадила за мон≥тори майже все населенн€ «емл≥, така Ђганебнаї хвороба €к геморой стала ц≥лком звичним €вищем. Ћ≥кар≥ стверджують, що з'€вл€Їтьс€ вона б≥льш н≥ж у половини людей, а майже половина скарг на роботу кишечника викликана саме гемороЇм.

ƒ≥стати геморой може кожен, але найб≥льш висок≥ ризики у тих, хто:

- страждаЇ ожир≥нн€м ≥ запорами,

- любить шк≥дливу њжу (смажене, копчене, гостре, солоне),

- любить алкоголь,

- схильний до запальних захворювань,

- займаЇтьс€ важкою ф≥зичною працею або спортом,

- веде сид€чий ≥ малорухливий спос≥б житт€, особливо працюючи за комп'ютером.

—аме так≥ люди Ї найчаст≥шими пац≥Їнтами л≥кар€-проктолога.

¬и€вити геморой ц≥лком не складно. ¬и можете пом≥тити дом≥шки кров≥ в калових масах. ÷е прив≥д негайного зверненн€ до л≥кар€, нав≥ть €кщо ви€витьс€, що це не геморой. —верб≥ж або печ≥нн€ в задньому проход≥, пост≥йне в≥дчутт€ т€жкост≥, б≥ль при сид≥нн≥, б≥ль при дефекац≥њ теж св≥дчать про на€вн≥сть геморою. Ќеобх≥дно негайно звернутис€ до фах≥вц€, ≥ в≥н призначить оптимальне л≥куванн€.

ƒ≥агностика геморою, чесно треба сказати, може здатис€ неприЇмною ≥ в≥дразливою процедурою, але т≥льки так медицина може побачити, в чому проблема вашого орган≥зму.

ѕроф≥лактика геморою

≤снують м≥н≥мальн≥ рекомендац≥њ, €к уникнути геморою або знизити больов≥ в≥дчутт€ при його по€в≥:

- займ≥тьс€ л≥куванн€м кишечника,

- правильне харчуванн€,

- виключ≥ть спиртне,

- обмежте прийом гостроњ њж≥,

- дотримуйтесь г≥г≥Їни,

- займайтес€ г≥мнастикою або йогою.

Ћ≥куванн€ геморою

¬ажливо розум≥ти, що сам по соб≥ геморой не пройде, тому л≥куванн€ обов'€зкове. ѕроте найчаст≥ше пац≥Їнти соромл€тьс€ йти з ц≥Їю проблемою до л≥кар€ ≥ займаютьс€ самол≥куванн€м, чим завдають соб≥ ще б≥льшоњ шкоди. —права в тому, що геморой маЇ загальн≥ симптоми з багатьма б≥льш серйозними захворюванн€ми товстоњ кишки, з чим жартувати не можна. “≥льки л≥кар може правильно поставити д≥агноз ≥ призначити необх≥дне л≥куванн€.

√еморой в≥дноситьс€ до старих захворювань людства, а тому метод≥в л≥куванн€ придумано досить багато. ¬они д≥л€тьс€ на терапевтичн≥ та х≥рург≥чн≥. ƒругий метод використовуЇтьс€ в тому випадку, €кщо терапевтичний не дав н≥€ких результат≥в ≥ необх≥дно видалити гемороњдальн≥ вузли. ” раз≥ терапевтичного методу також сл≥д розум≥ти, що немаЇ жодного засобу, €кий за один-два рази позбавить вас в≥д проблеми. Ќеобх≥дно системне л≥куванн€, доведене до к≥нц€.

Ѕо€знь пац≥Їнт≥в звертатис€ до л≥кар€ з под≥бними проблемами зробили попул€рними народн≥ методи. Ѕагато з них д≥йсно досить ефективн≥, але допоможуть лише в комплекс≥ з призначеними фах≥вцем препаратами. ƒо того ж, €кщо ви€витьс€, що це зовс≥м не геморой, то толку в≥д народних засоб≥в не буде.

—учасна медицина дос€гла такого р≥вн€ розвитку, що зможе легко допомогти вам в ситуац≥њ проблеми з гемороЇм. ¬аше завданн€ - подати вчасно сигнал л≥карю!