” чому небезпека самотност≥?
 ” чому небезпека самотност≥?

Ћюдина - ≥стота соц≥альна. « початку свого ≥снуванн€ люд€м, щоб вижити, доводилос€ об'Їднуватис€. ” зв'€зку з цим вчен≥ вважають, що людина, ≥зольована в≥д сусп≥льства, не т≥льки нещаслива, але ≥ переживаЇ загальн≥ проблеми з≥ здоров'€м.

ЌедавнЇ медичне досл≥дженн€ показало, що самотн≥сть - не просто неприЇмний стан, але вона може значно послабити ≥мунну систему людини, спровокувавши розвиток серйозних захворювань.

‘ах≥вц≥ розгл€нули самотн≥сть з точки зору б≥олог≥чних процес≥в. ƒосл≥дженн€ показало, що у самотн≥х людей, соц≥ально ≥зольованих, ≥нтенсивно працюють гени, що в≥дпов≥дають за роботу гормон≥в стресу. ѕри цьому ≥стотно падаЇ активн≥сть ≥мунних кл≥тин, що протисто€ть небезпечним в≥русам.

якщо б≥льш≥сть в≥рус≥в передаютьс€ в≥д людини до людини, то у тих, хто живе в колектив≥, ≥мунний захист вище, н≥ж в пор≥вн€нн≥ з самотн≥ми. ÷е зумовлено €к еволюц≥Їю, так ≥ генетикою.

Ќа основ≥ даного досл≥дженн€ вчен≥ встановили, що самотн≥ люди мають б≥льш високий ризик реактивац≥њ латентного в≥русу ≥ част≥ше за ≥нших схильн≥ до розвитку запальних реакц≥й у в≥дпов≥дь на стрес. ѕри цьому хрон≥чне запаленн€ т≥сно пов'€зане з ≥шем≥чною хворобою серц€, артритом, цукровий д≥абет 2 типу та ≥ншими захворюванн€ми.

 р≥м того, американськ≥ вчен≥ визначили, що самотн≥ люди погано спл€ть.

ƒжон  ач≥оппо, в≥домий американський психолог, каже, що бути одному ≥ самотн≥сть - це р≥зн≥ пон€тт€. ¬≥домо, що людина може в≥дчувати себе самотньою, нав≥ть будучи в оточенн≥ ≥нших людьми. якщо немаЇ того, на кого можна покластис€, розд≥лити своњ почутт€ - людина самотн€. “обто самотн≥сть не залежить в≥д к≥лькост≥ соц≥альних контакт≥в. ƒостатньо мати 1-2 над≥йних друз≥в, щоб позбутис€ самотност≥. јле €кщо самотн≥сть стаЇ хрон≥чною, людина ризикуЇ €к душевним, так ≥ ф≥зичним здоров'€м.

ќрган≥зм самотньоњ людини пост≥йно перебуваЇ у стресовому стан≥. …ого симпатична нервова система активуЇтьс€, перебуваючи в бойов≥й готовност≥ дл€ в≥дпов≥д≥ стресу. “акий стан викликаЇ р€д ф≥з≥олог≥чних зм≥н: п≥двищуЇтьс€ артер≥альний тиск, зб≥льшуЇтьс€ р≥вень кортизону. ¬с≥ ц≥ процеси ведуть до розвитку депрес≥њ. ј тривалий викид кортизону веде до ослабленн€ ≥мунноњ системи.

’рон≥чна самотн≥сть часто стаЇ причиною ожир≥нн€. —амотн≥ люди жадають задоволень, не пов'€заних ≥з сп≥лкуванн€м: алкоголь, жирна та солодка њжа. « одного боку, ц≥ продукти д≥ють €к заспок≥йливе, п≥двищуючи р≥вень допам≥ну в кров≥. јле вс€ небезпека в тому, що найчаст≥ше, людина не може себе контролювати.

’рон≥чна самотн≥сть виступаЇ €к власне джерело стресу. ” результат≥ вона призводить до пост≥йного в≥дчутт€ втоми, п≥двищеного кров'€ного тиску. Ќа додаток, пост≥йн≥ стражданн€ привод€ть до ризику розвитку хвороби јльцгеймера.

¬се вище сказане в черговий раз п≥дтверджуЇ, €к важлив≥ дл€ людини сп≥лкуванн€, турбота ≥ любов.