„и можна дов≥р€ти Ђпротираков≥йї д≥Їт≥?
„и можна дов≥р€ти Ђпротираков≥йї д≥Їт≥?
 „и можна дов≥р€ти Ђпротираков≥йї д≥Їт≥?

Ќезважаючи на значн≥ усп≥хи медицини, на жаль, рак, €к ≥ ран≥ше, займаЇ перш≥ р€дки вельми сумного рейтингу. ” той же час учен≥ Ќац≥онального ≥нституту раку в≥дзначають, що майже в третин≥ випадк≥в раку можна було уникнути.

ƒос≥ не можна передбачити час по€ви раку ≥ сказати, кого саме торкнетьс€ хвороба. ќднак у багатьох випадках ймов≥рн≥сть виникненн€ раку залежить в≥д р€ду фактор≥в. ѕри цьому на багато €к≥ з них можна вплинути. ћова йде про ф≥зичну активн≥сть, харчуванн€ ≥ в≥дмову в≥д кур≥нн€.

¬ останн≥ роки дуже попул€рним стало пон€тт€ Ђпротиракова д≥Їтаї, що припускаЇ включенн€ в рац≥он Ђпротираковихї продукт≥в (наприклад, томати, цитрусов≥) ≥ виключенн€ з нењ продукт≥в, що провокують рак.

јле фах≥вц≥ Ќац≥онального ≥нституту раку пишуть, що проведен≥ останн≥м часом досл≥дженн€ дозволили встановити фактори харчуванн€, €к≥ можуть зменшити ризик виникненн€ захворюванн€, проте про Ђпротираков≥ продуктиї мова не йде.

ѕро Ђпротираков≥ї продукти сьогодн≥ можна знайти багато ≥нформац≥њ, њх чудод≥йн≥ властивост≥ розхвалюють в тематичних форумах ≥ соцмережах. ¬одночас фах≥вц≥ стверджують, що це не б≥льше, н≥ж рекламний трюк.

ƒ≥Їтолог Ѕрюно –ейнару з ≤нституту √юстава –ус≥ зазначаЇ: Ђ’арчуванн€ дозвол€Ї зменшити ризик виникненн€ де€ких вид≥в раку. ќдн≥ фактори харчуванн€ можуть захистити орган≥зм, а ≥нш≥ навпаки становл€ть небезпеку. ÷≥ фактори регул€рно оновлюютьс€ ћ≥жнародним фондом досл≥джень раку ≥ передаютьс€ до ‘ранц≥њ через Nacreї.

“ак, було встановлено, що зловживанн€ с≥ллю, м'€сом, ковбасами та спиртним спри€Ї виникненню де€ких вид≥в раку. ƒо фактор≥в ризику належить ≥ зайва вага. ј от ф≥зичн≥ вправи, фрукти ≥ овоч≥ п≥двищують захисн≥ функц≥њ орган≥зму.

” той же час учен≥, погоджуючись з тим, що фрукти та овоч≥ €вл€ють собою фактори захисту орган≥зму, говор€ть про те, що вони не знають, €к≥ саме з них запоб≥гають розвитку раку. ” зв'€зку з цим так важливо р≥зноман≥тне харчуванн€, а все ≥нше - одн≥ припущенн€.

јле нав≥ть одне здорове харчуванн€ - не панаце€. “обто нав≥ть в тому випадку, €кщо людина буде все житт€ дотримуватис€ здорового харчуванн€, л≥кар≥ не зможуть њй дати повну гарант≥ю захисту в≥д раку. ¬се тому, що дане захворюванн€ пов'€зано не т≥льки з харчуванн€м, а й ≥ншими факторами, наприклад, еколог≥Їю, генетикою.

¬чен≥ намагаютьс€ вс≥л€ко донести до людей реальний стан речей, намагаючись розв≥€ти м≥ф про Ђчудод≥йн≥ї д≥Їти. ≤ це не тому, що люди науки так≥ песим≥сти, а дл€ того, щоб т≥, кому д≥йсно може знадобитис€ допомога, розум≥ли суть проблеми ≥ не робили ставку т≥льки на Ђпротиракове харчуванн€ї, упускаючи д≥йсно необх≥дну терап≥ю.

Ћ≥кар≥ рад€ть люд€м не обманюватис€ ≥ зрозум≥ти, що н≥€ка д≥Їта не в силах зам≥нити протираковоњ терап≥њ. Ђя був би щасливий, €кби €кийсь фрукт м≥г зупинити рак. јле, на жаль, чудес не буваЇї, - говорить доктор Ѕрюно –ейнару.