як бути, €кщо хвороба застала за кордоном?
як бути, €кщо хвороба застала за кордоном?
як бути, €кщо хвороба застала за кордоном?

∆итт€ людини непередбачуване. „асом нам важко передбачити, що трапитьс€ в наступну мить. ј €кщо проблеми наздогнали в чужому краю, то здаютьс€ в рази серйозн≥ше. ќсобливо неприЇмно, коли, перебуваючи в поњздц≥ в ≥ншу крањну, наздоган€Ї хвороба. √оловною складн≥стю тут ви€вл€Їтьс€ мовний бар'Їр. Ќав≥ть люди, €к≥ б≥льш-менш знають ≥ноземну мову або довгий час проживають за кордоном, часом стикаютьс€ з тим, що њм банально не вистачаЇ словникового запасу описати симптоми нездужанн€.

як себе вести, €кщо в чужому краю ви захвор≥ли, а ваш≥ мовн≥ знанн€ залишають бажати кращого?

Ќайперше, про що повинен пам'€тати кожен мандр≥вник, вирушаючи в дорогу, це медична страховка. Ќав≥ть €кщо ви впевнен≥, що з вами н≥чого не станетьс€, застрахувати здоров'€ буде не зайвим. ’оча б≥льш≥сть крањн, що приймають турист≥в, завбачливо готують Ђв≥зовуї пастку - не дають права на в'њзд без обов'€зковоњ медичноњ страховки.

—тандартна страховка забезпечить близько 30 тис€ч Ївро, €кщо за кордоном доведетьс€ звернутис€ за медичною допомогою. ѕри цьому сл≥д пам'€тати, що розрахована така страховка на важк≥ випадки (наприклад, авар≥њ, проблеми з серцем ≥.т.п.), простий в≥зит до л≥кар€ ≥ покупку л≥к≥в страховка не оплатить. якщо вам буде потр≥бна серйозна медична допомога, такоњ страховки може ≥ не вистачити, оск≥льки л≥куванн€ за кордоном вельми дороге. Ќайоптимальн≥ший вар≥ант - забезпечити максимальну страховочную суму, щоб при необх≥дност≥ вдатис€ до послуг нормальноњ кл≥н≥ки ≥ не думати про те, де брати грош≥ на л≥куванн€.

ѕеред поњздкою вам краще поц≥кавитис€, €к йдуть справи з медициною в крањн≥, в €ку ви вирушаЇте. ѕри на€вност≥ Їдиних стандарт≥в медицини, в силу тих чи ≥нших особливостей ментал≥тету, вам можуть надати зовс≥м не ту допомогу, €ку ви оч≥куЇте.

якщо ви в≥дправл€Їтес€ в розвинену державу, то Ђсюрпризиї медицини вас можуть оч≥кувати ≥ там. “ак, у Ўвец≥њ, наприклад, майже вс€ медицина побудована на Ђприродност≥ї ≥ в≥дмовл€Їтьс€ в≥д Ђгрубихї заход≥в. “обто, €кщо ви прийдете до л≥карн≥ з серцевим нападом, то ц≥лком ≥мов≥рно, що вам запропонують прис≥сти на кушетку ≥ почекати доктора, €кий може п≥д≥йти до вас години через три, дати витам≥нку ≥ запропонувати попити водичку. Ќа такий випадок краще заздалег≥дь д≥знатис€ координати туроператора, €кий порадить хорошу кл≥н≥ку.

ƒал≥ необх≥дно з'€сувати список поширених захворювань в крањн≥, в €ку ви збираЇтес€. якщо в ™вроп≥ та ѕ≥вн≥чн≥й јмериц≥ цей список ц≥лком схожий з нашим, то з екзотичних крањнах з незвичним кл≥матом хвороби можуть бути абсолютно незнайомими. ” зв'€зку з цим краще заздалег≥дь подбати про щепленн€. “акож краще заздалег≥дь д≥знатис€ симптоми цих захворювань ≥ €к≥ медикаменти варто прийн€ти, €кщо ви зап≥дозрили недобре. ¬с≥ ц≥ заходи прост≥ше прийн€ти ще вдома, перед поњздкою, н≥ж затьмарити в≥дпочинок л≥куванн€м.

якщо з вами все-таки трапилас€ неприЇмн≥сть, ≥ ви маЇте потребу в медичн≥й допомоз≥, головне - не впадати в пан≥ку. «вичайно, в≥д хвилюванн€ ви можете забути ≥ т≥ дес€ть сл≥в, €к≥ вже встигли вивчити, але дати зрозум≥ти, що вам потр≥бна допомога можна на сум≥ш≥ в≥домих вам мов, в крайньому випадку, на мов≥ жест≥в.

ѕри будь-€кому готел≥ Ї медичний каб≥нет, в €кому вам зобов'€зан≥ надати першу допомогу безкоштовно. якщо стан не дозвол€Ї вам самому забезпечити себе л≥ками та харчуванн€м, про це подбають сп≥вроб≥тники готелю.

јле €кщо ви розум≥Їте, що одним л≥карем в готел≥ не об≥йтис€, то попрос≥ть когось зв'€затис€ з вашим страховим агентом ≥ представником туроператора. ѕопрос≥ть пов≥домити њм, в €ку л≥карню вас везуть. ѕотрапивши в кл≥н≥ку, дайте номер своЇњ страховки ≥ обговор≥ть варт≥сть л≥куванн€.

якщо так сталос€, що ви без св≥домост≥, люди,що знаход€тьс€ поблизу,доставл€ть вас в найближчу л≥карню. ўоб не виникло звол≥кань, завжди нос≥ть при соб≥ документи, адресу готелю ≥ страховий пол≥с, що дозволить медикам негайно приступити до наданн€ допомоги, не витрачаючи час на з'€суванн€ вашоњ особистост≥.

«апам'€тайте один важливий момент - майже в усьому св≥т≥ медицина платна ≥ нав≥ть €кщо вашоњ страховки не вистачить, щоб покрити л≥куванн€, вам нададуть допомогу, але все одно випишуть чек, €кий потр≥бно буде сплатити, нав≥ть по прињзду додому. Ќе розраховуйте на сп≥вчутт€ л≥кар≥в ≥ ваш важкий стан. “ому подбайте про те, щоб завжди бути платоспроможним.