—каж≥ть Ђн≥ї депрес≥њ ≥ залишайтес€ молодими!
—каж≥ть Ђн≥ї депрес≥њ ≥ залишайтес€ молодими!
—каж≥ть Ђн≥ї депрес≥њ ≥ залишайтес€ молодими!

Ћ≥кар≥ ≥ психологи в один голос тверд€ть, що депрес≥€ Ї не просто хворобою, але ≥ причиною багатьох ≥нших патолог≥чних стан≥в. ј недавно було встановлено, що зат€жна депрес≥€ прискорюЇ процеси стар≥нн€.

Ќещодавно голландськ≥ досл≥дники в ход≥ лабораторних спостережень за 2407 пац≥Їнтами ви€вили взаЇмозв'€зок м≥ж кл≥н≥чною депрес≥Їю ≥ процесами стар≥нн€ в ƒЌ  кл≥тин.

” ход≥ спостережень ви€вилос€, що у людей, що страждають гострою депрес≥Їю, або у тих, хто перен≥с њњ ран≥ше, про€вл€ютьс€ ознаки прискореного стар≥нн€.  ожен з досл≥джуваних мав провести спец≥альний анал≥з, здатний ви€вити довжину к≥нцевих частин хромосом - телом≥р≥в. ÷≥ хромосоми несуть в соб≥ функц≥ю забезпеченн€ захисту ƒЌ  в≥д негативного впливу. ” результат≥ вчен≥ пом≥тили скороченн€ довжини телом≥рних д≥л€нок хромосом, що Ї показником б≥олог≥чного стар≥нн€ людини. ѕри цьому дан≥ зм≥ни ч≥тко були видн≥ на тл≥ ≥нших фактор≥в, таких €к кур≥нн€ або алкогол≥зм. Ќайкоротшими ви€вилис€ телом≥ри у людей, €к≥ страждають найб≥льш зат€жними формами депрес≥њ.

¬ результат≥ експерименту вчен≥ прийшли до того, що люди з депрес≥Їю випереджають власний в≥к на чотири роки!

“акож досл≥дники тепер можуть говорити про зв'€зок зменшенн€ довжини телом≥р≥в ≥ депрес≥њ. ѕравда, що з цих двох €вищ Ї первинним, вони ще не з'€сували. јдже спочатку стало в≥домо, що зменшенн€ довжини телом≥р≥в Ї причиною порушенн€ псих≥чного стану людини. јле п≥зн≥ше вчен≥ припустили, що саме депрес≥€ так позначаЇтьс€ своЇю негативною д≥Їю на орган≥зм≥, що довжина телом≥р≥в скорочуЇтьс€. ј ось чи впливаЇ цей процес на загальну тривал≥сть житт€ людини, теж поки нев≥домо.

¬се вище сказане говорить про те, що дл€ збереженн€ молодост≥ треба уникати депрес≥й. „и легко жити безтурботно в наш час? ¬≥дпов≥дь очевидна. ќднак будь-€к≥ неприЇмност≥ не варто драматизувати, занурюючись з головою в депресивний стан. ј усв≥домленн€ того, що це наближаЇ стар≥сть, може ≥ Ђпротверезитиї любител≥в Ђпосумуватиї, особливо це стосуЇтьс€ ж≥нок.

ƒо реч≥, доведено, що ж≥нки б≥льше схильн≥ до депрес≥й, н≥ж чолов≥ки. ќпитавши тис€чу ж≥нок ≥ чолов≥к≥в, експерти з'€сували, що печаль, безсонн€, похмурий настр≥й, сльози - дамська дол€. ƒл€ б≥льшост≥ чолов≥к≥в це не характерно. —татистика показала, що 60% ж≥нок раз на тиждень любл€ть впадати в стан смутку, а от таких сумних чолов≥к≥в не б≥льше 30%. ƒо слова, м≥грень ≥ здутт€ живота - теж б≥льше ж≥ноча проблема, через що прекрасна стать част≥ше за чолов≥к≥в в≥дчуваЇ себе нещасною.

–ад≥йте кожн≥й мит≥ житт€ ≥ залишайтес€ здоровими!

 05.04.2014