ќф≥сних прац≥вник≥в ≥ курц≥в чекаЇ ——ќ
ќф≥сних прац≥вник≥в ≥ курц≥в чекаЇ ——ќ
 ќф≥сних прац≥вник≥в ≥ курц≥в чекаЇ ——ќ

¬ останн≥ роки офтальмологи б'ють на сполох: значно почаст≥шали випадки синдрому Ђсухого окаї (——ќ) серед оф≥сних прац≥вник≥в ≥ курц≥в. —тановище ускладнюЇтьс€, €кщо людина - оф≥сний прац≥вник-курець.

Ќе треба довго думати про причини того, за що ——ќ ЂатакуЇї клерк≥в - пост≥йна напруга очей за комп'ютером не може пройти непом≥тно. ¬≥д 40 до 70% свого часу так≥ люди провод€ть б≥л€ мон≥тора. ѕоложенн€ ускладнюЇтьс€ ще тим, що в оф≥с≥, €к правило, сухе пов≥тр€ через кондиц≥онери, в перервах оф≥сн≥ сп≥вроб≥тники любл€ть подим≥ти сигаретками, пот≥м провод€ть €кийсь час за кермом автомоб≥л€, а багато хто носить контактн≥ л≥нзи. ” групу ризику людей, схильних до ——ќ, вход€ть також ж≥нки, що користуютьс€ косметикою ≥ приймають гормональн≥ засоби.

Ћ≥кар≥ б'ють на сполох, кажучи про те, що синдром Ђсухого окаї придбав глобальн≥ масштаби ≥ з синдрому перетворивс€ у хворобу. —тр≥мка поширен≥сть недуги, недостатнЇ ≥нформуванн€ населенн€ про ≥снуванн€ хвороби та њњ л≥куванн€ перетворили ——ќ в соц≥ально значиму проблему серед працюючого населенн€.

—имптоми синдрому Ђсухого окаї

ѕри ——ќ необх≥дна дл€ зволоженн€ поверхн≥ ока р≥дина ≥стотно зменшуЇтьс€ ≥ посилено випаровуЇтьс€. ÷ьому спри€Ї сильна напруга ≥ зосереджен≥сть, наприклад, коли людина працюЇ за комп'ютером, читаЇ, керуЇ автомоб≥лем. ” цьому випадку людина забуваЇ моргати, через що в≥дбуваЇтьс€ швидке випаровуванн€ вологи. якщо спочатку хвороба може н≥€к не ви€вл€тис€, то з часом може викликати справжн≥ стражданн€, що виражаютьс€ в п≥двищен≥й сльозотеч≥, р≥з≥ в очах, почервон≥нн≥ очей, в≥дчутт≥ п≥ску в очах.  р≥м того, може з'€витис€ св≥тлобо€знь, п≥двищитис€ чутлив≥сть очей до диму. ” важких випадках симптоми можуть бути просто нестерпними.

¬ажливо не переплутати звичайну втому очей з синдромом Ђсухого окаї, так €к р≥зна природа у цих про€в≥в вимагаЇ р≥зного л≥куванн€.

як позбутис€ в≥д ——ќ?

ўоб позбутис€ в≥д неприЇмних симптом≥в, €к≥ в занедбаному стан≥ можуть призвести нав≥ть до втрати зору, треба своЇчасно вжити заход≥в.

Ќайпрост≥ше ≥ перше, що ви можете зробити при з'€вл€ючихс€ ознаках ——ќ - часто моргати, щоб зволожувати оч≥, а також застосовувати препарати штучноњ сльози.

ƒл€ проф≥лактики раз на п≥вгодини-годину п≥д час роботи треба прикривати долон€ми оч≥ на к≥лька секунд ≥ робити г≥мнастику:

 - робити кругов≥ рухи очима за годинниковою ≥ проти годинниковоњ стр≥лки,

- подивитис€ вгору, пот≥м примружити нижн≥ пов≥ки, щоб вони затремт≥ли,

- посувати очима вл≥во-вправо,

- зм≥на зони концентрац≥њ - подивитис€ спочатку на в≥ддалений предмет близько 15 секунд, а пот≥м р≥зко перевести погл€д на близький без руху голови.

ўоб виключити у себе синдром Ђсухого окаї, люд€м, що знаход€тьс€ в груп≥ ризику, необх≥дно робити проф≥лактику ≥ проходити регул€рну перев≥рку у офтальмолога.

 

 30.03.2014