Ќе викидайте бананову шк≥рку!
Ќе викидайте бананову шк≥рку!
Ќе викидайте бананову шк≥рку!

Ѕанан вже давно став ц≥лком звичним ≥ традиц≥йним фруктом. јле чи вс≥ ми знаЇмо про його користь? ¬и€вл€Їтьс€, народна медицина јфрики використовуЇ не т≥льки м'€коть банана, але ≥ шк≥рку!

 

ќтже, на бананов≥й шк≥рц≥ можна не т≥льки посковзнутис€, але застосувати њњ в корисних ц≥л€х дл€ здоров'€, ≥ ​​в господарств≥ знадобитьс€. “е, що шк≥рка становить 30% маси фрукта, вже немало.

 

1. Ўк≥рку банан≥в народи јфрики усп≥шно використовують, щоб позбутис€ в≥д синц≥в. «вичайно, на темн≥й шк≥р≥ цих людей синц≥ не так вже й пом≥тн≥, але бол€ть вони, пов≥рте, не менше, н≥ж у нас. ƒосить просто прикласти шк≥рку внутр≥шньою стороною до ушкодженого м≥сц€. “очно так само можна швидко позбутис€ в≥д подр€пин ≥ саден. ¬с€ справа в тому, що в бананов≥й шк≥рц≥ м≥ститьс€ велика к≥льк≥сть кал≥ю, €кий в≥дм≥нно загоюЇ рани.

 

2. Ѕананова шк≥рка боретьс€ з бородавками. ѕриклейте шматочок шк≥рки до бородавки на н≥ч. ѕрактикуйте таке л≥куванн€ прот€гом тижн€ ≥ в≥д бородавки сл≥ду не залишитьс€.

 

3. ¬идалити скалку теж можна, використовуючи шк≥рку банана. ƒо ушкодженоњ д≥л€нки шк≥ри прив'€ж≥ть шматочок шк≥рки ≥ залиште на час. Ќезабаром заноза вийде сама, залишитьс€ т≥льки п≥дчепити њњ п≥нцетом.

 

4. ѕри укусах комах шк≥рка банана зменшить сверб≥ж. “еж саме ≥ при алерг≥чних реакц≥€х, псор≥аз≥. ѕотр≥бно внутр≥шньою стороною шк≥рки потерти уражене м≥сце ≥ сверб≥ж пройде.

 

5. «н≥маЇ запаленн€ очей. “реба прикласти св≥жу шк≥рку ненадовго до очей ≥ в≥дчуЇте полегшенн€.

 

6. ¬ил≥ковуЇ акне. Ўк≥ру з акне ≥ прищами треба прот€гом 10 хвилин протирати внутр≥шньою стороною банановоњ шк≥рки. ѕ≥сл€ процедури не вмивайтес€ так довго, €к це можливо. Ќайзручн≥ше перед сном. ѕроробл€йте це кожен день, ≥ прищ≥ зовс≥м зникнуть.

 

7. «н≥маЇ бол≥ в м'€зах ≥ суглобах. ƒл€ цього сл≥д приготувати таку насто€нку: вз€ти шк≥рку п'€ти банан≥в ≥ залити њњ п≥вл≥тра гор≥лки, настоювати прот€гом м≥с€ц€ при к≥мнатн≥й температур≥ в темному м≥сц≥. ’вор≥ м≥сц€ натирати готовою насто€нкою на н≥ч. ƒл€ насто€нки краще вибирати шк≥рку жовтих стиглих банан≥в з по€вою на н≥й коричневих ц€ток ≥ смужок.

 

8. ¬≥дб≥люЇ зуби. ¬нутр≥шньою стороною банановоњ шк≥рки протираЇмо зуби. ћагн≥й, кал≥й ≥ марганець в≥дб≥лить зуби, не руйнуючи емаль.

 

Ѕананова шк≥рка може використовуватис€ в домашньому господарств≥. Ќею добре пол≥рувати дерев'€н≥ мебл≥, прибирати сл≥ди в≥д чорнила з рук, позбавл€тис€ в≥д подр€пин на компакт-дисках, чистити ср≥бло, в≥дл€кувати тлю, удобрювати к≥мнатн≥ рослини, вона надаЇ блиск взуттю.

 

як бачите, банан не такий простий фрукт, €к ви думали.