як зупинити кар≥Їс?
як зупинити кар≥Їс?

—кладно знайти б≥льш поширене захворюванн€ на «емл≥, н≥ж кар≥Їс. 99% населенн€ планети стикаЇтьс€ з ним. ’оча ось у еск≥мос≥в ≥ член≥в племен≥ гунзо, що проживають на ѕ≥вденному ѕам≥р≥, кар≥Їсу не буваЇ.

 

ѕрот€гом стол≥ть вчен≥ намагаютьс€ з'€сувати причину кар≥Їсу ≥ зрозум≥ти природу феномена еск≥мос≥в ≥ гунзо. Ќа сьогодн≥шн≥й день запропоновано понад чотирьохсот теор≥й механ≥зму по€ви кар≥Їсу. Ќайб≥льш ранн≥ з них прийшли з давнини ≥ звинувачують м≥кроби.

 

—учасн≥ вчен≥ сход€тьс€ на думц≥, що кар≥Їс викликають м≥кроорган≥зми, що мешкають в ротов≥й порожнин≥. ¬они вид≥л€ють орган≥чн≥ кислоти, €к≥ роз'њдають зубну емаль. √оловним джерелом живленн€ дл€ бактер≥й Ї глюкоза, тобто солодощ≥. “ак що прав≥ мами ≥ бабус≥, €к≥ заборон€ють своњм д≥т€м њсти багато солодкого.  р≥м того, ласуючи кондитерськими виробами ≥ вип≥чкою, наш орган≥зм недоотримуЇ кальц≥й ≥ фтор, необх≥дн≥ дл€ здоров'€ зуб≥в.

 

ƒл€ проф≥лактики кар≥Їсу стоматологи рекомендують щодн€ включати в рац≥он тверду њжу, наприклад сир≥ овоч≥ ≥ фрукти. ¬они корисн≥ не т≥льки в≥там≥нами, але ≥ тим, що очищають зуби. як не крути, а саме погана г≥г≥Їна рота призводить до по€ви кар≥Їсу. јле також на стан зуб≥в можуть впливати спадков≥ чинники, ≥ндив≥дуальн≥ особливост≥ зуб≥в ≥ загальний стан орган≥зму.

 

як швидко розп≥знати кар≥Їс?

 

¬с€ п≥дступн≥сть кар≥Їсу в тому, що на початков≥й стад≥њ визначити його неможливо. «овн≥ уражений зуб вигл€даЇ абсолютно здоровим: не болить, не реагуЇ на зм≥ну температур. јле поступово емаль тьм€н≥Ї, стаЇ рихлою ≥ на н≥й з'€вл€Їтьс€ ледь пом≥тна св≥тла пл€мочка - кар≥озна пл€ма. якщо вчасно ви€вити так≥ зм≥ни, то можна буде позбутис€ в≥д кар≥Їсу без свердл≥нн€, а за допомогою спец≥альних л≥кувальних лак≥в. јле ви€вити кар≥Їс на ранн≥й стад≥њ може т≥льки фах≥вець, ось чому так важлива регул€рна консультац≥€ л≥кар€-стоматолога.

 

” наш час гарна посм≥шка - запорука життЇвого усп≥ху. ÷е вже багато хто засвоњв, а тому не шкодують часу ≥ кошт≥в на проф≥лактику. «доров'€ зуб≥в допоможе зберегти ретельна г≥г≥Їна ≥ повноц≥нне харчуванн€. ’оча на сьогодн≥ ≥снують спец≥альн≥ технолог≥њ, що запоб≥гають розвитку кар≥Їсу - наприклад, герметизац≥€ природних щ≥лин в емал≥ зуба гел≥й-неоновим лазером. ѕ≥сл€ ц≥Їњ процедури емаль стаЇ м≥цн≥шою, а хвороботворн≥ м≥кроби гинуть.

 

јле €кщо нав≥ть ви не можете соб≥ дозволити так≥ дорог≥ процедури, ретельно проводьте г≥г≥Їну ротовоњ порожнини ≥ правильно харчуйтес€. ” вашому меню завжди повинн≥ бути присутн≥ми фторвм≥сн≥ продукти, а також з високим вм≥стом кальц≥ю ≥ в≥там≥ну D.

 

√арноњ вам посм≥шки!


27.03.2014