7 речей, €к≥ шкод€ть здоров'ю
  7 речей, €к≥ шкод€ть здоров'ю

ѕ≥клуючись про здоров'€, ми обов'€зково повинн≥ перегл€нути своњ звички. јдже багато з них вже так щ≥льно ув≥йшли в наше житт€, що њх уже й шк≥дливими не вважають. ” зв'€зку з цим потр≥бно проанал≥зувати наш≥ щоденн≥ д≥њ, визначити, €к≥ звички або предмети шкод€ть нашому здоров'ю ≥ просто в≥дмовитис€ в≥д них, або хоча б обмежити.

 

1. ћоб≥льний телефон

 

”€вити сучасне житт€ без моб≥льного зв'€зку вже просто неможливо. “им часом бум на використанн€ моб≥льних телефон≥в прив≥в до р≥зкого зб≥льшенн€ захворювань серцево-судинноњ системи ≥ пухлин головного мозку, в утворенн≥ €ких винн≥ рад≥охвил≥. Ћ≥кар≥ стурбован≥ тим, що сьогодн≥ люди вже не в силах в≥дмовитис€ в≥д моб≥лок, добре знаючи про њхню шкоду.

 

” нещодавн≥й допов≥д≥ ¬ќќ« наведен≥ докази того, що регул€рне використанн€ моб≥льних телефон≥в також провокуЇ ≥ розвиток раку мозку. ÷е пов'€зано з тим, що рад≥очастотн≥ електромагн≥тн≥ випром≥нюванн€ зб≥льшують швидк≥сть мутац≥њ ƒЌ . ћаксимально знизити ризик розвитку даних захворювань можна, €кщо €комога р≥дше користуватис€ моб≥льним телефоном ≥ не носити його в нагрудн≥й кишен≥ б≥л€ серц€.

 

2. ѕластиков≥ в≥кна ≥ ф≥ранки ѕ¬’

 

ѕ≥сл€ установки нових пластикових в≥кон або недавно купленоњ ф≥ранки у ванну в≥дчуваЇтьс€ не зовс≥м приЇмний запах. ÷≥ продукти виготовлен≥ з пол≥в≥н≥лхлориду, €кий Ї дуже токсичною речовиною. Ќайб≥льш небезпечними компонентами при цьому Ї фталати, €к≥ особливо небезпечн≥ дл€ чолов≥чого здоров'€. “акож досл≥дженн€ показали, що у повних ж≥нок в кров≥ найб≥льш високий р≥вень фталат≥в.

 

3. ¬ироби з пластмаси

 

„и знаЇте ви, що пластмасов≥ вироби, в тому числ≥ ≥ т≥, €к≥ використовуютьс€ дл€ виготовленн€ упаковки харчових продукт≥в, м≥ст€ть б≥сфенол ј, дуже шк≥длива речовина. ÷е синтетичний аналог гормону естрогену, €кий, потрапл€ючи в орган≥зм, може руйнувати ендокринну систему, провокувати хвороби серц€, передчасне статеве дозр≥ванн€, розвиток ракових пухлин статевоњ системи у ж≥нок. ќсобливо небезпечно роз≥гр≥вати њжу в пластиковому посуд≥ або пити воду з пластиковоњ пл€шки, що нагр≥лас€ на сонц≥.

 

4. Ќашийники дл€ тварин в≥д бл≥х ≥ кл≥щ≥в

 

Ѕ≥льш≥сть нашийник≥в в≥д бл≥х ≥ кл≥щ≥в токсичн≥ не т≥льки дл€ наших чотириногих друз≥в, а й дл€ нас. –ечовини, отруйн≥ дл€ паразит≥в, ос≥дають на шерст≥ тварин, а тому в≥д цього можуть постраждати ≥ доросл≥, ≥ д≥ти. ‘ах≥вц≥ припускають, що х≥м≥чн≥ речовини, що вход€ть до складу нашийник≥в, можуть стати причиною ураженн€ нервовоњ системи та розвитку ракових пухлин.

 

5. Ќадм≥рно зволожене пов≥тр€

 

’оч св≥же вологе пов≥тр€ вважаЇтьс€ корисним дл€ здоров'€, але €кщо не контролювати процес зволоженн€, то занадто вологе пов≥тр€ може стати благодатним середовищем ≥снуванн€ дл€ грибк≥в, бактер≥й ≥ в≥рус≥в.  р≥м того, високий р≥вень зволоженн€ може стати причиною астми у д≥тей.

 

6. јнтибактер≥альне мило ≥ зубна паста з фтором

 

ќбидва ц≥ продукту м≥ст€ть речовину триклозан. ¬ступаючи в реакц≥ю з водопров≥дною водою, ц€ речовина утворюЇ х≥м≥чну сполуку хлороформ, €ке Ї канцерогеном ≥ здатна послабити ≥мунну систему. “аким чином, в гонитв≥ за стерильн≥стю, отримуЇмо зворотний ефект.

 

7. „асте очищенн€ кишечника

 

—ьогодн≥ багато ≥нформац≥йних портал≥в розпов≥дають про те, що 95% патолог≥й орган≥зму пов'€зане ≥з забруднен≥стю кишечника. ќднак не варто забувати, що разом з≥ шлаками ≥ токсинами наш орган≥зм покидають корисн≥ бактер≥њ, необх≥дн≥ дл€ нормальноњ роботи кишечника ≥ п≥дтримки ≥мун≥тету. ‘ах≥вц≥ рекомендують очищати шлунок за допомогою ферментованих продукт≥в, таких €к йогурт, кеф≥р, квашена капуста, бур€ковий або звичайний квас.


27.03.2014