ƒопомож≥ть дитин≥ схуднути!
 ƒопомож≥ть дитин≥ схуднути!

„ому у д≥тей з'€вл€Їтьс€ зайва вага? „им небезпечне ожир≥нн€ дл€ дит€чого орган≥зму? як допомогти дитин≥ схуднути?

 

‘ах≥вц≥ стверджують, що найб≥льш ≥нтенсивно накопиченн€ жиру у д≥тей в≥дбуваЇтьс€ у в≥ц≥ до 1 року, в пер≥од 5-7 рок≥в ≥ у п≥дл≥тк≥в 12-17 рок≥в. ѕри цьому т≥льки 1% д≥тей маЇ зайву вагу, обумовлену генетичною або ендокринною патолог≥Їю. ¬ ≥нших випадках в ожир≥нн≥ винне надм≥рне надходженн€ њж≥ або незбалансоване харчуванн€ в поЇднанн≥ з малорухливим способом житт€.

 

” норм≥ до 6 м≥с€ц≥в немовл€ маэ подвоњти свою вагу, а до року - потроњти. ѕ≥сл€ року здоров≥ д≥ти набирають приблизно 2 кг на р≥к, ≥ в 5-р≥чному в≥ц≥ середн€ вага становить 18-22 кг, в 10 рок≥в - 28-34 кг, в 12 рок≥в - 36-45 кг.

 

” всьому св≥т≥ ожир≥нн€ визнане хворобою. ћедики дали визначенн€ ожир≥нню €к хрон≥чному захворюванню, що характеризуЇтьс€ генерал≥зованим надлишковим накопиченн€м жиру в п≥дшк≥рн≥й кл≥тковин≥ ≥ ≥нших тканинах орган≥зму, порушенн€м обм≥ну речовин ≥ зб≥льшенн€м маси т≥ла.

 

„им небезпечна зайва вага дл€ дитини?

 

якщо вчасно не вжити в≥дпов≥дних заход≥в щодо нормал≥зац≥њ ваги дитини, то в доросле житт€ вона вже ув≥йде з ц≥лим комплексом важких захворювань: г≥пертон≥€, порушенн€ д≥€льност≥ серцево-судинноњ ≥ нервовоњ системи, цукровий д≥абет, патолог≥€ репродуктивноњ системи та ≥н.

 

ќжир≥нн€ настаЇ при надм≥рному споживанн≥ калор≥й при м≥н≥мальних енергетичних витратах. Ќайпоширен≥шим фактором зб≥льшенн€ частоти випадк≥в ожир≥нн€ Ї споживанн€ њж≥ з високим вм≥стом жир≥в, а також р€сне вживанн€ легкозасвоюваних вуглевод≥в, особливо перед н≥чним сном. ¬с≥ ми добре знаЇмо ≥ бачимо, що сьогодн≥ йде стр≥мке зниженн€ ф≥зичноњ активност≥ д≥тей через просиджуванн€ за комп'ютером, телев≥зором, р≥зними гаджетами. ѕ≥ш≥ прогул€нки ≥ рухлив≥ ≥гри вже не так актуальн≥.

 

ѕерше, що можуть зробити батьки - визнати, що њхн€ дитина маЇ надлишкову вагу. якщо батьки визнають факт, що њх чадо потребуЇ допомоги по зниженню ваги, то вже зроблено величезний крок. ƒруге - необх≥дно усв≥домити, що боротьба з ожир≥нн€м - це тривалий ≥ психолог≥чно важкий не т≥льки дл€ дитини, а й дл€ вс≥Їњ родини, процес.

 

якщо ваша дитина поглинаЇ величезну к≥льк≥сть њж≥, необх≥дно звернути увагу на њњ проблеми з друз€ми, в школ≥. ѓжа може стати дл€ нењ способом в≥дходу в≥д неприЇмностей. ” цьому випадку необх≥дна допомога психотерапевт≥в.

 

Ѕатьки повинн≥ правильно по€снити дитин≥, чому необх≥дно пом≥н€ти звичний рац≥он харчуванн€. Ќ≥ в €кому раз≥ не можна говорити, що ви робите це через те, що вона товста.

 

Ќайчаст≥ше у повних батьк≥в повн≥ д≥ти. јле не завжди це насл≥док генетики. ” б≥льшост≥ випадк≥в дитина переймаЇ харчов≥ звички мами ≥ тата. “ак що €кщо хочете здоров'€ ≥ щаст€ дитин≥, почн≥ть ≥з себе!

—пробуйте зм≥нити традиц≥ю купувати цукерки, печиво, булочки до чаю. «ам≥н≥ть њх на фрукти, гор≥хи, сухофрукти. ј продукти намагайтес€ купувати натуральн≥ ≥ нежирн≥. «м≥н≥ть спос≥б приготуванн€ страв: зам≥сть того, щоб смажити на ол≥њ, зап≥кайте, в≥дварюйте, готуйте на пару.

 

«авжди стежте, щоб дитина не захоплювавс€ њжею за комп'ютером або читанн€м книги, так €к непом≥тно дл€ себе вона з'њсть б≥льше, н≥ж треба.

 

„и варто говорити про те, що треба прибрати з рац≥ону дитини ковбаси, сосиски, майонез, нап≥вфабрикати? јле обов'€зково включайте в меню нежирн≥ сорти м'€са, риби, €йц€, молочн≥ продукти (краще в кисломолочному вигл€д≥).

 

¬и неодм≥нно побачите результат, €кщо вс≥Їю родиною будете п≥дтримувати дитину, заохочувати њњ ≥ в≥рити в хороший результат.

 

≤ не забувайте посилити ф≥зичну активн≥сть вашого чада: гул€йте разом на св≥жому пов≥тр≥, в≥дв≥дуйте басейн, влаштовуйте велосипедн≥ прогул€нки, катайтес€ на лижах, санках, грайте у волейбол.  ожна с≥м'€ може знайти зан€тт€, €ке буде до душ≥ вс≥м.


25.03.2014