∆ити у шлюб≥ корисно дл€ здоров'€
∆ити у шлюб≥ корисно дл€ здоров'€
∆ити у шлюб≥ корисно дл€ здоров'€

ѕитанн€м Ђ” чому секрет довгол≥тт€?ї задаютьс€ медики вс≥х час≥в ≥ народ≥в. Ќещодавно геронтологи прийшли до ц≥кавого висновку: середн≥й репродуктивний в≥к ж≥нки того чи ≥ншого народу впливаЇ на к≥льк≥сть довгожител≥в серед нього. “обто така законом≥рн≥сть даЇ можлив≥сть припустити, що чим ран≥ше у ж≥нки настаЇ кл≥макс, тим нижче тривал≥сть житт€. јле на цьому досл≥дники не зупинилис€ ≥ завд€ки статистичними даними з'€сували, що зам≥жн≥ ж≥нки ≥ одружен≥ чолов≥ки р≥дше хвор≥ють ≥ живуть довше. ѕри цьому сам≥ чолов≥ки ≥ ж≥нки, одружен≥ в основному, п≥ддають цей факт сумн≥ву.

 

Ѕ≥льш≥сть звичайних людей вол≥ють жити в шлюб≥. Ќав≥ть глибоко переконан≥ холост€ки розум≥ють, що люд€м властиво створювати пари ≥ проживати в с≥м'€х. ¬чен≥ проанал≥зували к≥льк≥сть довгожител≥в у р≥зних крањнах, вивчили њх спос≥б житт€ ≥ припустили, що в окремих сп≥льнотах незам≥жн≥ ж≥нки живуть довше, а неодружен≥ чолов≥ки, навпаки, менше.  р≥м того, де€к≥ чолов≥ки-довгожител≥ примудр€ютьс€ зачати д≥тей нав≥ть п≥сл€ 100 рок≥в.

 

јле хто менше хвор≥Ї - холост€ки або с≥мейн≥? «г≥дно з останн≥м в≥дкритт€м вчених, ж≥нки, €к≥ перебувають у законному шлюб≥, мають набагато менше шанс≥в померти в≥д серцево-судинних захворювань, н≥ж њх незам≥жн≥ подруги. ƒосл≥дженн€ грунтувалос€ на спостереженн≥ за 700 тис. ж≥нок, смертн≥сть серед незам≥жн≥х була на 28 % вище. “е ж саме можна сказати ≥ про чолов≥к≥в.

 

ƒосл≥дники в≥дзначають, що причини такого феномену криютьс€ не т≥льки в ф≥з≥олог≥њ, а й в психоемоц≥йному фактор≥. —токгольмськ≥ вчен≥ в≥дзначають, що дл€ розумового ≥ ф≥зичного здоров'€ людини ≥ його благополучч€ дуже важливе сп≥лкуванн€, на€вн≥сть сп≥врозмовника. ƒоведено, що чолов≥ки легше перенос€ть стрес, маючи турботливу дружину. ¬загал≥ вчен≥ вважають важливим фактом дл€ здоров'€, а в раз≥ захворюванн€, €кнайшвидшого одужанн€, належний догл€д. ” нормальн≥й с≥м'њ чолов≥к ≥ ж≥нка п≥дтримують один одного у важку хвилину, що спри€тливо позначаЇтьс€ на здоров'њ. ј ось холостий чолов≥к менше прид≥л€Ї уваги своЇму здоров'ю, про нього н≥кому подбати, що позначаЇтьс€ на самопочутт≥ в ц≥лому.

 

«вичайно, вс≥ ц≥ твердженн€ будуть правдивими ≥ д≥Ївими в одному випадку: €кщо с≥мейне житт€ щасливе, що не викликаЇ додаткових стрес≥в, €ких вистачаЇ у Ђзовн≥шньомуї св≥т≥. Ќа сьогодн≥шн≥й день в наш≥й крањн≥ це дуже серйозна проблема, адже мало кому вдаЇтьс€ створити м≥цну ≥ дружну с≥м'ю. «а статистикою в ”крањн≥ 61% шлюб≥в зак≥нчуЇтьс€ розлученн€ми. ѕричин цьому дуже багато, ≥ перед соц≥ологами, психологами, пол≥тиками, вчител€ми, батьками стоњть непросте завданн€ сформувати у молодого покол≥нн€ правильн≥ с≥мейн≥ ц≥нност≥. јдже вс≥ ми добре пам'€таЇмо, що с≥м'€ - це частина сусп≥льства, а €кщо ми хочемо побудувати цив≥л≥зоване сусп≥льство, то починати треба з родини ≥ з себе особисто. –ухаючись у цьому напр€мку, ми обов'€зково не т≥льки створимо спри€тливе середовище дл€ житт€ вс≥х громад€н, а й значно оздоровимо нац≥ю.


22.03.2014