омп'ютерн≥ ≥гри ≥ мозок
 омп'ютерн≥ ≥гри ≥ мозок

” медичному середовищ≥ вже давно йде суперечка з приводу комп'ютерних ≥гор: корисн≥ вони дл€ розвитку мозку або небезпечн≥?

ќдна група медик≥в стверджуЇ, що в≥ртуальна реальн≥сть шкодить людському здоров'ю, викликаючи звиканн€, под≥бне до наркотичного. ≤нша група говорить, що ≥гри корисн≥, вони допомагають розвивати мозок, допомагають сп≥лкуватис€ ≥ взагал≥ в них одн≥ плюси. јле р≥зн≥ досл≥дженн€ впливу комп'ютерних ≥гор на мозок людини показали, що правда десь посередин≥.

“ак, американськ≥ вчен≥ з ”н≥верситету ≤нд≥анапол≥са встановили, що в мозку геймер≥в, €к≥ обирають «агресивн≥» ≥гри з великою к≥льк≥стю кривавих сцен ≥ насильства в≥дбуваютьс€ значн≥ зм≥ни. ќсобливо небезпечн≥ вони дл€ д≥тей ≥ п≥дл≥тк≥в.

«г≥дно з досл≥дженн€ми, в д≥л€нках мозку, €к≥ в≥дпов≥дають за емоц≥њ, у п≥дл≥тк≥в спостер≥галос€ зб≥льшенн€ активност≥, в той час €к в ≥нших д≥л€нках, в≥дпов≥дальних за контроль ≥ концентрац≥ю, було в≥дм≥чено пом≥тне зниженн€ активност≥.

ѕри цьому вчен≥ п≥дкреслюють, що под≥бн≥ зм≥ни спостер≥гаютьс€ в тих випадках, коли дитина вол≥Ї Ђстр≥л€лкиї, в €ких головне завданн€ - вбити €комога б≥льше монстр≥в, щоб перейти на ≥нший р≥вень. ј ось ≥гри-стратег≥њ, навпаки, корисн≥, тому що розвивають лог≥чне мисленн€.

≤нш≥ американськ≥ вчен≥ з ѕ≥вн≥чноњ  арол≥ни провели досл≥дженн€, €ке стосувалос€ попул€рноњ гри WOW - World of Warcraft. ” цю гру граЇ близько 10 м≥льйон≥в людей у ​​св≥т≥. ¬и€вилос€, що гра в WOW п≥двищуЇ когн≥тивн≥ зд≥бност≥ ≥ покращуЇ ще де€к≥ показники. ќсобливо корисна ц€ гра дл€ людей старшого в≥ку (60-77 рок≥в). ” досл≥дженн€ вз€ло участь 39 ос≥б такого в≥ку. ÷≥ люди грали в WOW два тижн≥, а пот≥м досл≥дники перев≥рили словниковий запас гравц≥в, здатн≥сть до концентрац≥њ, пам'€ть та ≥н.

“ак от, вс≥ ц≥ характеристики значно покращилис€! ј результати тест≥в, €к≥ учасники досл≥дженн€ проходили в к≥нц≥ ≥грового терм≥ну, ви€вилис€ краще початкових.

¬се це показало, що комп'ютерн≥ ≥гри можуть мати €к негативний, так ≥ позитивний вплив на здоров'€. √оловне - знати м≥ру ≥ вибрати Ђправильнуї гру. якщо ж все своЇ житт€ присв€чувати комп'ютерним ≥грам, то деградац≥€ особистост≥ неминуча.