„им загрожуЇ брак магн≥ю?
„им загрожуЇ брак магн≥ю?

ћагн≥й Ї одним з основних м≥кроелемент≥в, необх≥дних дл€ серц€ ≥ судин. јле магн≥й Ї учасником ≥ багатьох ≥нших ф≥з≥олог≥чних процес≥в, тому його деф≥цит може стати серйозною загрозою дл€ орган≥зму.

ќсновна к≥льк≥сть магн≥ю в орган≥зм≥ м≥ститьс€ в к≥стков≥й тканин≥, дентин≥ зуб≥в, в м'€зовоњ ≥ нервовоњ тканини, печ≥нц≥ та нирках.

 ому потр≥бен магн≥й?

ћагн≥й потр≥бний вс≥м. ƒобова потреба дл€ дорослоњ людини - 350-400 мг, при ваг≥тност≥ ≥ дл€ спортсмен≥в - 450 мг.

јле особливо необх≥дний магн≥й люд€м, страждаючим в≥д перебоњв роботи серц€. ¬чен≥ провели досл≥дженн€, в ход≥ €кого з'€сували, що з 25 пац≥Їнт≥в з серцевою аритм≥Їю, €ка не п≥ддаЇтьс€ л≥куванню, у 20 ви€вивс€ деф≥цит магн≥ю. ѕ≥сл€ призначенн€ його в ≥н'Їкц≥€х у вс≥х хворих ситуац≥€ стаб≥л≥зувалас€. ј один з пац≥Їнт≥в впоравс€ з магн≥Ївим деф≥цитом без ≥н'Їкц≥й, а просто з'њдаючи 4 банана на день.

ћагн≥й необх≥дний при п≥двищеному р≥вн≥ холестерину. ѓжа з високим вм≥стом магн≥ю попереджаЇ формуванн€ холестеринових бл€шок. ћагн≥й бере участь у регулюванн≥ механ≥зму згортанн€ кров≥, при його достатн≥й к≥лькост≥ р≥дше утворюютьс€ тромби.

ѕотерпаючим в≥д м≥грен≥ магн≥й особливо необх≥дний. ‘ах≥вц≥ з “еннесс≥ (—Ўј) спостер≥гали за станом 500 пац≥Їнток з м≥гренню. ѓм було призначено л≥куванн€ магн≥Їм по 200 мг на день. 80% з них повн≥стю забули про б≥ль, при цьому за допомогою магн≥ю вдавалос€ зн€ти напад, €кий вже почавс€, прот€гом години.

—имптоми деф≥циту магн≥ю

Ќайчаст≥ше недол≥к магн≥ю в≥дбиваЇтьс€ на загальному самопочутт≥ людини. ÷е пост≥йна втома, швидка стомлюван≥сть, ранкова втома, коли нав≥ть п≥сл€ н≥чного сну важко починати день.

ѕри нестач≥ магн≥ю страждаЇ нервова система. ’вор≥ в≥дчувають драт≥влив≥сть, тривожн≥сть, з'€вл€ютьс€ напади страху, плаксивост≥, у важких випадках може нав≥ть розвинутис€ депрес≥€. Ќ≥чний сон у хворих супроводжуЇтьс€ кошмарами, тому на ранок вони прокидаютьс€ Ђрозбитимиї. —тан можуть супроводжувати нервов≥ тики ≥ порушена шк≥рна чутлив≥сть.

ƒеф≥цит магн≥ю часто супроводжуЇтьс€ запамороченн€ми ≥ головними бол€ми. —постер≥гаЇтьс€ порушенн€ пам'€т≥ ≥ концентрац≥њ уваги.

ўе одна показова ознака нестач≥ магн≥ю - ламк≥сть ≥ випаданн€ волосс€, ламк≥сть ≥ шаруванн€ н≥гт≥в, кар≥Їс зуб≥в.

ѕри нестач≥ магн≥ю частими Ї м'€зов≥ судоми, особливо в литкових м'€зах, ≥нод≥ в кист€х ≥ стопах.

≤ самий небезпечний симптом нестач≥ магн≥ю - бол≥ в серц≥, тах≥кард≥€, аритм≥€, п≥двищенн€ або зниженн€ артер≥ального тиску.

як поповнити нестачу магн≥ю?

“реба сказати, що найчаст≥ше в деф≥цит≥ магн≥ю винен наш рац≥он. Ќайбагатш≥ джерела магн≥ю ми р≥дко включаЇмо в наше меню. јле нав≥ть €кщо щодн€ њсти чорний хл≥б, в≥вс€нку або гречку з молоком ≥ банани, це все складе менше добовоњ норми. ƒл€ виконанн€ норми необх≥дно регул€рно њсти соЇв≥ продукти, бобов≥, гор≥хи ≥ ц≥льн≥ злаки.

јле й цього буде мало, €кщо не навчитис€ Ђутримуватиї магн≥й в орган≥зм≥. ™ багато причин, за €кими вм≥ст цього м≥кроелементу знижуЇтьс€: алкоголь ≥ сечог≥нн≥, нестача кальц≥ю ≥ надлишок жир≥в.

17.03.2014