ўо допоможе не заснути за кермом?
ўо допоможе не заснути за кермом?
 ўо допоможе не заснути за кермом?

 ожен вод≥й знаЇ, що тривалий час за кермом стомлюЇ. Ѕ≥льше того, часто стомленн€ може перейти у сонлив≥сть, ≥ тод≥ вод≥й ставить п≥д загрозу не т≥льки своЇ здоров'€ ≥ житт€, а й ≥нших людей на дороз≥.

Ѕез сумн≥в≥в, с≥дати за кермо необх≥дно добре в≥дпочивши ≥ виспавшись. јле бувають ≥ надзвичайн≥ ситуац≥њ, коли кр≥м втоми ≥ сонливост≥ ≥снуЇ почутт€ обов'€зку, наприклад, вчасно доставити хворого до л≥карн≥. ” таких випадках доводитьс€ бадьорити себе самост≥йно.

Ѕагато хто вважаЇ, що досить випити велику чашку кави або енергетичний нап≥й. ѕосп≥шаЇмо розчарувати - кави буде недостатньо. ’оч це може зн€ти сонлив≥сть, але реакц≥€ все одно буде упов≥льненою.

 ≥лька порад, €к не заснути за кермом

- ”в≥мкн≥ть €комога голосн≥ше музику, причому бадьору, ≥ намагайтес€ п≥дсп≥вувати. Ќ≥ в €кому раз≥ не вибирайте рад≥о, що передаЇ музику релакс, так €к це можуть бути останн≥ звуки, €к≥ ви почуЇте.

- ƒрайв вод≥нн€ автомоб≥л€ також може п≥дбадьорити. Ќасолоджуйтесь дорогою ≥ своњм автомоб≥лем в поЇднанн≥ з музикою. « ц≥Їю ж метою можна застосувати кондиц≥онер, направивши пов≥тр€ний пот≥к в обличч€.

- ¬имкн≥ть об≥гр≥вач, так €к нагр≥те в салон≥ пов≥тр€ може приспати вас. Ќавпаки, в≥дкрийте в≥кна, ≥ нехай прохолодний н≥чний в≥тер бадьорить вас.

- якщо у вас Ї попутник, попрос≥ть його пост≥йно п≥дтримувати з вами розмову. ≤ нав≥ть €кщо вам розмова абсолютно не ц≥кава, стримуйте емоц≥њ, пам'€таючи, що ваша мета - не заснути за кермом.

- ∆увальна гумка з бадьор€чим ментоловим смаком також допоможе не заснути.

- –об≥ть невелик≥ зупинки на узб≥чч≥ або в добре осв≥тленому м≥сц≥, це теж допоможе не заснути. ѕрогул€йтес€ на св≥жому пов≥тр≥, нехай ваш орган≥зм стрепенетьс€.

” недавньому досл≥дженн≥ вчен≥ з'€сували, що добре спри€Ї концентрац≥њ уваги вод≥€ син≥й кол≥р в салон≥ автомоб≥л€. ¬и€вилос€, що в≥н д≥Ї не менш ефективно, н≥ж м≥цна кава. ‘ранцузьк≥ досл≥дники експериментальним шл€хом довели, що пост≥йний вплив синього кольору в питанн≥ концентрац≥њ уваги виробл€Ї такий же ефект, €к м≥цна кава.

“аке в≥дкритт€ повинн≥ вз€ти на озброЇнн€ автовиробники, €к≥ можуть не т≥льки перевести вс≥ ≥нформац≥йн≥ датчики ≥ прилади на панельн≥й дошц≥ автомоб≥л≥в на синЇ п≥дсв≥чуванн€, але ≥ встановлювати додаткове осв≥тленн€ синього кольору, €ке не дасть вноч≥ вод≥Їв≥ заснути за кермом.

—татистика показуЇ, що близько третини ƒ“ѕ з≥ смертельним результатом Ї насл≥дком др≥моти за кермом.  оли людину хилить на сон, вона втрачаЇ концентрац≥ю, спов≥льнюютьс€ њњ рефлекси, слабшаЇ в≥зуальне сприйн€тт€. “ака ситуац≥€ змушуЇ вчених шукати джерело збереженн€ уваги, €ке могло би впливати пост≥йно. ™ й так≥ радикальн≥ пропозиц≥њ, €к слабк≥ електричн≥ розр€ди, €к≥ будуть запускатис€ в вод≥йське кр≥сло з пер≥одичн≥стю в 10-15 хвилин. јле зрозум≥ло, що б≥льш≥сть вод≥њв таку функц≥ю просто в≥дключать.

¬икористанн€ синього кольору в поЇднанн≥ з перерахованими вище правилами здаютьс€ куди б≥льш гуманним ≥ над≥йним.


16.03.2014