як зберегти хороше самопочутт€ в дороз≥?
як зберегти хороше самопочутт€ в дороз≥?
як зберегти хороше самопочутт€ в дороз≥?

Ќа початку л≥та багато з нас подумки живе прийдешн≥ми подорожами ≥ поњздками. ¬ирушаючи в дорогу, ми завжди знаходимос€ у п≥днесеному настроњ, адже попереду нас чекають нов≥ враженн€ ≥ ц≥кав≥ пригоди. ¬се це обов'€зково буде, €кщо не п≥дведе здоров'€.

ѕогодьтес€, подорож автобусом, поњздом або л≥таком - це завжди випробуванн€ дл€ орган≥зму. Ќе дивно - тривалий час доводитьс€ перебувати в обмеженому простор≥ ≥ не завжди в зручн≥й поз≥. ” багатьох в зв'€зку з цим починаютьс€ проблеми ≥з самопочутт€м ≥ до м≥сц€ призначенн€ не вс≥ мандр≥вники д≥стаютьс€ в хорош≥й форм≥. јле цього можна уникнути, заздалег≥дь п≥дготувавшись.

як≥ ж проблеми можуть оч≥кувати нас у дороз≥?

1. «акачуванн€

÷ей стан знайомий кожному п'€тому мандр≥вников≥. ЌастаЇ слабк≥сть, запамороченн€, пробиваЇ холодний п≥т, обличч€ бл≥дне, а найнеприЇмн≥ше - нудота ≥ блювота, де€к≥ втрачають св≥дом≥сть.

¬с≥ вище перерахован≥ симптоми знайом≥ власникам слабкого вестибул€рного апарату. Ќайб≥льш часто закачуванн€ надокучаЇ перевтомленим ≥ люд€м, €к≥ погано виспалис€, а також тим, хто веде малорухливий спос≥б житт€. «апитайте спортсмен≥в про закачуванн€, мало хто з них страждаЇ в≥д ц≥Їњ проблеми.

ўо робити?

ѕерш за все треба тренувати вестибул€рний апарат. ƒопоможуть спец≥альн≥ вправи: нахили, повороти, обертанн€ головою ≥ тулубом. ѕринесуть користь ≥ кувирканн€, зан€тт€ на турн≥ку, гойданн€ на гойдалц≥.

якщо ви знаЇте за собою таку слабк≥сть, то за к≥лька годин до в≥дправленн€ прийм≥ть один з препарат≥в, що знижуЇ чутлив≥сть вестибул€рного апарату. ћайте при соб≥ в дороз≥ м≥неральну воду (т≥льки не солодку), кисл≥ напоњ, м'€тн≥ льод€ники.

2. ѕорушенн€ кровооб≥гу

«атерпл≥ руки, ноги, ши€ - звичайна справа в≥д тривалого сид≥нн€ в одн≥й поз≥. ќсобливо це небезпечно дл€ ваг≥тних, л≥тн≥х ≥ тих, хто страждаЇ варикозним розширенн€м вен ≥ ожир≥нн€м, так €к може загрожувати серйозним кровооб≥гом ≥ закупоркою судин тромбом.

”никнути цього допоможуть еластичн≥ колготи або спец≥ально розроблен≥ компрес≥йн≥ гольфи. ¬зутт€ вибирайте зручне, на низькому каблуц≥. ѕеред поњздкою буде корисно прийн€ти пп≥втаблетки асп≥рину, в≥н розр≥джуЇ кров, а от в≥д кави ≥ алкоголю краще в≥дмовитис€, так €к кров в≥д них стаЇ б≥льш в'€зкою, що спри€Ї засто€м.

–адимо б≥льше рухати ногами, шиЇю, €кщо Ї можлив≥сть, то вставати час в≥д часу ≥ ходити по салону.

3. ћетеоризм

” справжнЇ катуванн€ може перетворитис€ подорож через п≥двищене утворенн€ газ≥в в шлунку. ƒо цього призводить малорухлив≥сть ≥ перепади тиску, особливо дл€ ав≥апасажир≥в.

” цьому випадку поради звод€тьс€ до в≥дмови в≥д вживанн€ газованих напоњв перед поњздкою, а також в≥д страв з капусти, бобових, солодощ≥в.  орисно буде прийн€ти к≥лька таблеток активованого вуг≥лл€.

4. «астуда та ≥нфекц≥њ

«астуда в подорож≥ нав≥ть вл≥тку ц≥лком звичайне €вище, особливо €кщо ви розташуЇтес€ поруч з в≥дкритим в≥кном. ÷е означаЇ, що за к≥лька тижн≥в до поњздки треба зм≥цнити св≥й ≥мун≥тет в≥там≥нами. ” л≥таку по можливост≥ вибирайте м≥сц€ в центральн≥й частин≥ салону, вважаЇтьс€, що там найчист≥ше пов≥тр€, не схильне до зараженн€ м≥кробами через кондиц≥онуванн€ пов≥тр€.

≤ останн≥ поради:

- перед поњздкою постарайтес€ виспатис€,

- не варто перењдати, але й на порожн≥й шлунок краще не вирушати,

- сонцезахисн≥ окул€ри або св≥тлонепроникна пов'€зка допоможуть заснути в дороз≥.

ўасливоњ ​​подорож≥!


15.03.2014