12 ознак проблем з≥ здоров'€м
 12 ознак проблем з≥ здоров'€м

як кажуть л≥кар≥, чим ран≥ше ви€вити хворобу, тим легше ≥ ефективн≥ше буде њњ л≥куванн€. ќписан≥ нижче симптоми з'€вл€ютьс€ на самих ранн≥х стад≥€х хвороб. √оловне - правильно њх розп≥знати.

1. Ќосова кровотеча

÷е може стати тривожним сигналом при ослабленн≥ орган≥зму. якщо кровотеча виникаЇ неспод≥вано ≥ Ї регул€рною, то вона, швидше за все, вказуЇ на п≥двищений артер≥альний тиск. якщо кровотеча довга за часом, то це серйозний прив≥д звернутис€ до л≥кар€.

2. Ќеприродний кол≥р €зика

ѕокаж≥ть соб≥ €зик. Ќормальний кол≥р €зика - н≥жно-рожевий. якщо €зик обкладений б≥лим нальотом, то це говорить про неполадки з кишечником ≥ шлунком, жовтуватий нал≥т св≥дчить про проблеми з печ≥нкою, а €кщо в≥дт≥нок синюватий - треба перев≥рити роботу серц€.

3. “ах≥кард≥€ ≥ задишка

якщо тах≥кард≥€ ≥ задишка виникають у стан≥ спокою, коли ви не в≥дчуваЇте ф≥зичного навантаженн€, не хвилюЇтес€, не п'Їте каву, то ймов≥рн≥ збоњ в робот≥ серцево-судинноњ або ендокринноњ систем. «адишка - €вна ознака середечних та легеневих захворювань. Ќайб≥льш небезпечним вар≥антом Ї задишка у поЇднанн≥ з р≥зким болем у груд€х.

4. «апален≥ судини в очах

“акий симптом може вказувати на п≥двищений внутр≥шньоочний тиск ≥ проблеми з кровооб≥гом.

5. ѕочервон≥л≥ щоки ≥ ши€

якщо щоки ≥ ши€ червон≥ють нав≥ть при невеликому ф≥зичному навантаженн≥, варто вим≥р€ти тиск, оск≥льки це €вна ознака г≥пертон≥њ.

6. –≥зка втрата ваги

Ќезважаючи на те, що про схудненн€ мр≥Ї багато хто, але р≥зка втрата ваги за короткий пер≥од часу - сигнал, що необх≥дна консультац≥€ л≥кар€-терапевта. ѕричиною р≥зкого схудненн€ можуть бути захворюванн€ щитовидноњ залози або надниркових залоз, цукровий д≥абет, депрес≥€, ≥нфекц≥йн≥ захворюванн€, онколог≥€ ≥ анорекс≥€.

7. ѕрипухла ши€

“акий симптом може говорити про можливу г≥перфункц≥њ щитовидноњ залози.

8. ∆овтуват≥ б≥лки

якщо б≥лки очей забарвилис€ в жовтуватий в≥дт≥нок, €вно щось не в пор€дку з печ≥нкою або жовчним м≥хуром.

9. Ќабр€к пов≥к

–анковий набр€к нижн≥х пов≥к говорить про проблеми з нирками.

10. ѕотемн≥лий носогубной трикутник

—инюват≥ т≥н≥, що прол€гають в район≥ носогубного трикутника в поЇднанн≥ з бл≥д≥стю губ св≥дчать про необх≥дн≥сть звернутис€ до кард≥олога.

11. «апах з рота

ЌеприЇмний запах з рота - теж тривожний сигнал. “ак, запах г≥ркоти може вказувати на проблеми з п≥дшлунковою залозою або жовчним м≥хуром, а солодкуватий запах - симптом цукрового д≥абету.

12. ¬ипаданн€ волосс€

ѕроведи рукою по волоссю. якщо м≥ж пальц€ми залишилос€ к≥лька волосинок, то ≥мун≥тет вимагаЇ п≥дкр≥пленн€. ƒ≥знатис€ причину можна, здавши загальний анал≥з кров≥.


12.03.2014