6 порад г≥потон≥кам
 6 порад г≥потон≥кам

” б≥льшост≥ випадк≥в л≥кар≥ в≥дзначають у пац≥Їнт≥в п≥двищений тиск. Ќа њх фон≥ губл€тьс€ т≥, у кого тиск низький. Ќав≥ть сам≥ л≥кар≥ не вважають г≥потон≥ю хворобою. ќднак з ними не згодн≥ г≥потон≥ки.

ѕро низький кров'€ний тиск кажуть, €кщо в≥н нижче 95/65. ѕри цьому серце, мозок та ≥нш≥ органи недостатньо забезпечуютьс€ кров'ю. як насл≥док про€вл€ютьс€ так≥ ознаки €к слабк≥сть, сонлив≥сть, втома, апат≥€, бувають також запамороченн€ ≥ нав≥ть непритомн≥сть. «вичайно, в≥д г≥потон≥њ не вмирають так, €к в≥д г≥пертон≥њ, але стражданн€ г≥потон≥ки в≥дчувають справжн≥с≥ньк≥.

ћедицина поки ще не виробила ефективних метод≥в боротьби з г≥потон≥Їю, але можна скористатис€ к≥лькома порадами.

1. Ѕ≥льше пийте

«неводненн€ орган≥зму знижуЇ артер≥альний тиск, тому обов'€зково треба випивати 8Ц10 скл€нок води на день. ƒо ц≥Їњ к≥лькост≥ р≥дини не в≥днос€тьс€ чай, кава, супи, настоњ з трав або ≥нш≥ напоњ.

2. Ѕ≥льше рухайтес€

√≥потон≥кам важко довго залишатис€ в одному положенн≥. “ак њм ≥ треба д≥€ти: п≥д час руху зб≥льшуЇтьс€ процес циркул€ц≥њ кров≥, що покращуЇ њх самопочутт€. “ому, нав≥ть перебуваючи на робот≥, треба робити невелик≥ перерви, щоб встати з м≥сц€ ≥ пройтис€.

“ак €к б≥льш≥сть г≥потон≥к≥в Ч це молод≥ ж≥нки, зайн€т≥ ≥нтелектуальною працею, зайн€тих пост≥йно розумовою д≥€льн≥стю ≥ обмежених у ф≥зичн≥й активност≥, њм не завадить замислитис€ над зан€тт€ми плаванн€м, йогою, ф≥тнесом та ≥н.

3. ѕравильно харчуйтес€

ѕрийн€то вважати, що чай, кава та ≥нш≥ енергетичн≥ напоњ п≥двищують тиск.  офењн, що м≥ститьс€ в них, д≥йсно здатний пол≥пшити самопочутт€, але не на довго.  р≥м того, кофењн може викликати звиканн€.  раще з'њсти шматочок солоного сиру.

4.  онтрастний душ

Ѕ≥льш≥сть г≥потон≥к≥в страждають в≥д переохолодженн€ рук ≥ н≥г, тому любл€ть приймати гар€чу ванну. ќднак б≥льш ефективно себе покаже контрастний душ.

5. Ѕ≥льше зал≥за

ѕ≥двищена стомлюван≥сть ≥ слабк≥сть можуть бути викликан≥ зниженим вм≥стом зал≥за в орган≥зм≥. «аповнити недол≥к зал≥за можна, включивши в рац≥он так≥ продукти €к печ≥нка, риба, пом≥дори, курага, чорна смородина.

6. Ќародн≥ засоби

ѕ≥двищити тиск допоможе ≥ в≥двар з корен€ солодки.