як часто ви об≥ймаЇте своњх д≥тей?
як часто ви об≥ймаЇте своњх д≥тей?
як часто ви об≥ймаЇте своњх д≥тей?

ќб≥йми Ї частиною нашого житт€. „асом ми сприймаЇмо њх €к щось само собою зрозум≥ле ≥ не надаЇмо особливого значенн€. јле Ї ситуац≥њ, коли об≥йми особливо важлив≥ ≥ нав≥ть необх≥дн≥.

ѕро чудод≥йн≥, омолоджуюч≥ ≥ л≥кувальн≥ властивост≥ об≥йм≥в писалос€ ще в стародавн≥х манускриптах —ходу. ј сучасн≥ психологи вважають, що об≥йми живим ≥стотам необх≥дн≥ €к пов≥тр€, щоб в≥дчути свою захищен≥сть ≥ потр≥бн≥сть.

”чен≥ запевн€ють, що найб≥льш потр≥бн≥ об≥йми в ранньому дитинств≥. —постереженн€ показали, що малюки, €к≥ отримують достатньо уваги ≥ ласки в≥д батьк≥в, швидше розвиваютьс€ ≥ менше хвор≥ють: у них б≥льш м≥цний ≥мун≥тет, вони виростають здатними до любов≥ ≥ сп≥впереживанн€.

якщо ж дитина обд≥лена тактильними в≥дчутт€ми в дитинств≥, в тому числ≥ ≥ об≥ймами, це може привести до серйозних проблем в житт≥: вона буде в≥дчувати проблеми в комун≥кац≥њ волод≥ти емоц≥йною холодн≥стю, виросте невпевненою в соб≥, непристосованою до житт€, схильною до антигромадських д≥й.

—еред дорослих ≥снуЇ думка, що хлопчик≥в треба виховувати б≥льш строго, а про€в н≥жних почутт≥в лише розбалуЇ њх. як показуЇ статистика, д≥вчатка у в≥ц≥ до одного року отримують в п'€ть раз≥в б≥льше ласки, н≥ж њх однол≥тки-хлопчики. јле така позиц≥€ вкрай помилкова! ’лопчикам необх≥дний ф≥зичний контакт з батьками не менше! ѓм теж треба, щоб њх заколисували на руках, ц≥лували, гладили ≥ об≥ймали. Ѕ≥льше того, так≥ про€ви любов≥ дуже важлив≥ в розвитку хлопчик≥в з народженн€ до 8 рок≥в.

« в≥ком потреба у ф≥зичних ласках зменшуЇтьс€, але це не означаЇ, що об≥йми ≥ поц≥лунки стають зайвими: Ђсюсюканн€ї зм≥нюЇтьс€ жарт≥вливою боротьбою, поплескуванн€м по плечу, рукостисканн€ми. ƒл€ п≥дл≥тка так≥ тактильн≥ контакти дуже важлив≥.

ј ось у д≥вчаток з доросл≥шанн€м потреба в ласках зб≥льшуЇтьс€. —вого п≥ку вона дос€гаЇ до 11 рок≥в. ƒ≥вчатка гостро потребують ласки, н≥жност≥, любов≥ та п≥дтримки близьких людей. ќсобливо важливий душевний ≥ ф≥зичний контакт з батьком. —аме грамотна повед≥нка батька допоможе д≥вчинц≥ сформувати правильне ставленн€ до своњх зовн≥шн≥х ≥ внутр≥шн≥х €костей, навчить позитивно сприймати саму себе. “ак≥ вм≥нн€ особливо придадутьс€ в п≥дл≥тковому в≥ц≥ (13Ц15 рок≥в), допоможуть д≥вчаткам почувати себе впевнен≥ше ≥ спок≥йн≥ше.

“акож любов батька допоможе д≥вчинц≥ усв≥домити себе €к ж≥нку, виховаЇ ж≥ночн≥сть, допоможе правильно зрозум≥ти њњ суть, дасть ор≥Їнтир не так на зовн≥шн≥й вигл€д, а на душевн≥ €кост≥.

 оли д≥ти стають дорослими, об≥йми стають б≥льш р≥дк≥сними. ѓм на зм≥ну приход€ть б≥льш стриман≥ дотики, €к≥ теж здатн≥ в≥добразити ваше ставленн€ до дитини, показати вашу повагу ≥ любов до нењ.

 оли особливо важливий тактильний контакт з дитиною?

  • при ф≥зичн≥й травм≥ або хвороб≥;
  • при сильному емоц≥йному хвилюванн≥;
  • при перевтом≥ або перел€ку;
  • перед сном.

ѕсихологи закликають батьк≥в не скупитис€ на ласку ≥ об≥ймати своњх д≥тей €комога част≥ше. ÷им ви закладете основу здоров'€, впевненост≥ в соб≥ ≥ правильного ставленн€ до св≥ту.